NOWY WSPÓŁDZIAŁA

Staramy się wychodzić z założenia, że teatr to, wbrew pozorom, nie tylko świątynia sztuki. Zresztą już położenie w samym sercu stolicy Wielkopolski zobowiązuje nas do tego, by – prócz serwowania Widzom kolejnych smakowitych premier – otwierać się również z typowo poznańską gościnnością na wszelkie inne inicjatywy.
Z kim współpracujemy?

CENTRUM INICJATYW SENIORALNYCH

W ramach rozpoczętej w 2012 roku Teatr Nowy w Poznaniu, co sezon włącza się do organizowanej przez Centrum Inicjatyw Senioralnych akcji SENIORALNI. POZNAŃ, przygotowując dla Seniorów coś dla ducha i coś dla ciała, czyli: bilety na wybrany przez nich spektakl w promocyjnej cenie oraz specjalne niespodzianki w teatralnym bufecie. Do tej pory nasi goście z CIS mogli obejrzeć m.in. WNĘTRZA oraz WIŚNIOWY SAD, a w sezonie 2015/2016 zaproszenie dla seniorów dotyczy spektakli PRZYJĘCIE DLA GŁUPCA (23 października) oraz DZIECI ZONY (30 i 31 października). W roku 2012 Teatr Nowy przystąpił również do projektu storytellingu dla seniorów, opartego na wzorcach skandynawskich. Zajęcia dla młodych „opowiadaczy” prowadził wówczas aktor Teatru Nowego, ALEKSANDER MACHALICA, a finałowy pokaz akcji odbył się na Trzeciej Scenie.

Zobacz więcej:

wszystkie wydarzenia najnowszej edycji SENIORALNI. POZNAŃ

KOLOROWY UNIWERSYTET

Uniwersytet dość powszechnie kojarzy się z powagą gabinetów i sal wykładowych, toteż trudno wyobrazić sobie rozbrzmiewający w jego murach gwar i śmiech dzieci. A jednak – taka właśnie dziecięca uczelnia rozpoczęła działalność pod szyldem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Dzięki Kolorowemu Uniwersytetowi dzieci w wieku 8-12 lat z Poznania oraz z Wielkopolski mogą zapoznawać się z różnymi dziedzinami nauki, zwiedzając co miesiąc inny wydział UAM i aktywnie uczestnicząc w zdobywaniu wiedzy – w tym również wiedzy o kulturze. Teatr Nowy aktywnie włącza się w te działania, wierząc, że widzów należy wychowywać od najmłodszych lat.

Zobacz więcej:

Absolutorium 2016/2017
Kolorowe Mikołajki w Teatrze Nowym w Poznaniu 2016
Kolorowa Inauguracja 2016/17
galeria zdjęć z inauguracji roku akademickiego
inauguracja roku akademickiego w serwisie informacyjnym Teleskop (TVP3 Poznań)

dyplom_kolorowy_uniwersytet_2017

kolorowy_web

PROGRAM „PaT” – PROFILAKTYKA a TY

Na terenie kraju program PROFILAKTYKA A TY realizowany jest od 11 lat przez Gabinet Komendanta Głównego Policji poprzez Impresariat PaT i przy wsparciu partnerów: MSWiA, MEN oraz MON w ramach rządowych programów RAZEM BEZPIECZNIEJ i BEZPIECZNA I PRZYJAZNA SZKOŁA. Program oparty jest na promowaniu idei profilaktyki rówieśniczej.

Młodzież uczestnicząca w programie tworzy aktywnie działający w obszarze profilaktyki zespół pasjonatów. Poprzez swoje zaangażowanie przekazuje rówieśnikom pozytywne i godne naśladowania wzorce zachowań.

Akcja obejmuje 7 obszarów aktywności:

– działanie (spotkania i szkolenia dla młodzieży, rodziców, liderów programu i nauczycieli)
– informację (promowanie wartościowych inicjatyw edukacyjno-profilaktycznych)
– edukację (ewaluacja i naukowe opracowanie wniosków płynących z realizacji programu)
– certyfikowanie najciekawszych projektów profilaktyczno-artystycznych w całej Polsce
– akcję „Przystanek PaT” (coroczne, ogólnopolskie spotkanie społeczności PaT z całego kraju promującej modę na życie wolne od uzależnień)
– PaH czyli „Profilaktyka a Harcerstwo”
– PaTosferę (kilkugodzinne akcje promujące ideę życia wolnego od uzależnień w lokalnych społecznościach)

W Teatrze Nowym w Poznaniu odbywają się spotkania i pokazy teatralne młodzieży działającej w ramach programu.

Adres strony, na której pozyskać można niezbędne informacje dotyczące programu: www.pat.policja.gov.pl

TERENOWY KOMITET OCHRONY PRAW DZIECKA

Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka w Poznaniu od ponad trzydziestu lat skupia specjalistów, którzy udzielają profesjonalnego wsparcia rodzinom, młodzieży i dzieciom w sytuacjach kryzysowych oraz służą pomocą w codziennych zadaniach związanych z trudami wychowania. Pracownicy i wolontariusze – psycholodzy, pedagodzy, socjolodzy, mediatorzy, prawnicy – podejmują wszelkie działania mające na celu ochronę praw dziecka.

Realizowane działania pozwalają zapewnić wsparcie psychologiczne i pedagogiczne rodzinom, umożliwiają pracę z dziećmi i młodzieżą z rodzin z trudnościami wychowawczymi oraz przyczyniają się do popularyzowania wiedzy o prawach dziecka poprzez działania edukacyjne. Specjaliści podejmują interwencje w sytuacjach kryzysowych w rodzinach, udzielają pomocy prawnej, prowadzą mediacje rodzinne i wspierają osoby uwikłane w transgraniczny konflikt rodzinny w ramach współpracy stowarzyszenia z międzynarodową organizacją pozarządową – International Social Service.

plakat_kopd

Kup bilet