Wiadomości

UWAGA, PRZEBUDOWA!

UWAGA, PRZEBUDOWA!

[ostatnie zmiany w komunikacie: 25 maja 2023]

Szanowni Widzowie,

w połowie maja zacznie się długo wyczekiwany przez nas remont wejść na Scenę Nową i Trzecią Scenę, który ma znacząco zwiększyć komfort wszystkich widzów zaglądających do Teatru Nowego od strony Zaułka Krystyny Feldman, ułatwiając poruszanie się po budynku zwłaszcza osobom z dysfunkcjami narządu ruchu.

Prace budowlane potrwają kilka miesięcy, ale zadbaliśmy o to, by do końca sezonu 2022/2023 nie zawieszać działalności dwóch mniejszych scen TN. Oznacza to jednak zmiany w sposobach dotarcia na ich widownie.

W trosce o to, by te tymczasowe rozwiązania były dla Państwa przyjazne, zachęcamy osoby o ograniczonej możliwości poruszania się do wcześniejszego zgłaszania wizyt w Teatrze – ułatwi nam to zorganizowanie dla Państwa niezbędnego wsparcia.

W tym komunikacie będą pojawiać się stale aktualizowane informacje dotyczące przebiegu prac i wszelkich zmian – zachęcamy do uważnego śledzenia pojawiających się tutaj zapisów.

Dodatkowo mapy oraz film pokazujący, jak dotrzeć na spektakle grane na Scenie Nowej i Trzeciej Scenie, znajdą Państwo na końcu tego wpisu.


UWAGA! OD 26 MAJA DO ODWOŁANIA OBOWIĄZUJE NOWA TRASA DOJŚCIA NA SCENĘ NOWĄ I TRZECIĄ SCENĘ

Przed budynkiem Teatru od strony ul. J.H. Dąbrowskiego oraz od strony zamkniętego aktualnie Zaułka K. Feldman znajdą Państwo mapy ułatwiające orientację. W otoczeniu teatru i przy nowych trasach umieściliśmy też elementy identyfikacji wizualnej, które wskażą Państwu drogę.


NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE ORGANIZACYJNE

  • Spektakle na Scenie Nowej mogą być grane dla maksymalnie 150 osób; spektakle na Trzeciej Scenie – dla maksymalnie 49 osób.
  •  Na Scenę Nową mogą Państwo dotrzeć schodami lub windą pod opieką obsługi widowni. Ze względu na to, że drogi na widownie obu scen wiodą przez zaplecze Teatru, prosimy o uważne śledzenie oznaczeń umieszczonych w budynku teatru, poruszanie się wyłącznie po wyznaczonych do tego trasach i o bezwzględne stosowanie się do komunikatów udzielanych przez obsługę widowni – nasi pracownicy zadbają o to, by bezproblemowo dotarli Państwo na swoje miejsca.
  •  Zachęcamy również do tego, by – wybierając się na spektakle grane na Scenie Nowej i Trzeciej Scenie – zarezerwowali Państwo sobie na wszelki wypadek kilka dodatkowych minut.
  •  Szatnie: ze względu na przebudowę nie będzie możliwości skorzystania z szatni przy Scenie Nowej. W razie deszczowej pogody postaramy się zapewnić Państwu stojaki na parasole. Szatnia przy Trzeciej Scenie będzie dostępna.
  •  Toalety: dla widzów odwiedzających Scenę Nową dostępne będą toalety w foyer. Widzowie na Trzeciej Scenie będą mogli korzystać ze znajdującej się przy szatni toalety wcześniej przeznaczonej dla osób z niepełnosprawnościami – nie będzie natomiast dostępu do toalet znajdujących się na poziomie -1.

JAK DOTRZEĆ NA SCENĘ NOWĄ I TRZECIĄ SCENĘ – MAPY ORAZ FILM INSTRUKTAŻOWY

Wejście od ulicy Dąbrowskiego 5

Wejście od ulicy Krasińskiego (Zaułek Krystyny Feldman)

Trasa w wersji video:


Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych z budżetu Województwa Wielkopolskiego.