PAMIĘTAJMY O OSIECKIEJ

Wysłuchanie wszystkich napisanych przez Agnieszkę Osiecką piosenek zajęłoby – bez przerw na sen – mniej więcej tydzień. Możliwość wyboru repertuaru z ponad 2000 utworów sprawia, że Festiwal „Pamiętajmy o Osieckiej” ma zapewnioną długowieczność. Mówiąc wprost – Osiecka raczej nie może nam się znudzić; Osiecka wciąż będzie nas zaskakiwać. Zapraszamy Państwa do Teatru Nowego w Poznaniu na spotkanie z doskonale znaną i z całkiem nieznaną, ale zawsze fascynującą twórczością Agnieszki Osieckiej.


WERDYKT 23. FESTIWALU „PAMIĘTAJMY O OSIECKIEJ”

Jury finałowego etapu 23. Konkursu Wokalnego PAMIĘTAJMY O OSIECKIEJ w składzie: Magda Umer (przewodnicząca), Jacek Bończyk, Justyna Szafran, Wojciech Trzciński po wysłuchaniu 16 października 2020 roku 10 wykonawców, postanowiło przyznać następujące wyróżnienia i nagrody:

WYRÓŻNIENIE dla Anny Magalskiej
III NAGRODĘ dla Kamila Franczaka
II NAGRODĘ dla Aleksandry Bernatek
GŁÓWNĄ NAGRODĘ MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO dla Martyny Kasprzyckiej

Jury pragnie podziękować wszystkim wykonawcom i podkreślić szczególne uznanie dla zespołu pod kierownictwem muzycznym Jacka Piskorza.

Wszystkim laureatom oraz finalistom serdecznie gratulujemy!


NA ŻYWO I W SIECI

Szanowni Państwo! Mamy kosmicznie dobrą wiadomość dla wszystkich, którym nie udało się zdobyć biletów na koncerty finalistów i Gabrieli Kundziewicz.

Oba wydarzenia – piątkowy koncert konkursowy z udziałem jury (16 października, godz. 19.00) oraz Gala Finałowa 23. Festiwalu PAMIĘTAJMY O OSIECKIEJ (17 października, godz. 19.00) – będą transmitowane na żywo!

Transmisje będzie można obejrzeć na:
profilu Teatru Nowego na Facebooku
profilu w serwisie YouTube

Dostęp do transmisji będzie otwarty, ale jeśli chcieliby Państwo wesprzeć Teatr Nowy w tym trudnym pandemicznym czasie, będą to Państwo mogli zrobić za pomocą dobrowolnej wpłaty dowolnej kwoty za transmisję na podany przy niej numer konta bankowego (z dopiskiem „za transmisję 16 lub 17 października”) – tak jak robiliśmy to już nieraz wiosną.


TRZY LATA Z OSIECKĄ

O tym, że Agnieszka Osiecka napisała niemal 2000 piosenek, wie w zasadzie każdy wielbiciel jej twórczości. My dorzucamy do tej imponującej liczby zbiór ciekawostek z trzech ostatnich edycji Festiwalu PAMIĘTAJMY O OSIECKIEJ – z lat 2018-2020 – poszerzony o ciekawe rozmowy z bohaterkami i bohaterami tego wydarzenia. Całość czeka na Państwa TUTAJ w formie specjalnej publikacji on-line. Przyjemnej lektury.


23. FESTIWAL „PAMIĘTAJMY O OSIECKIEJ” – SZCZEGÓŁY:

Dzień 1 | 16 października | 19.00 | Duża Scena
Koncert konkursowy

Dzień 2 | 17 października | 17.00 | Scena Nowa
Premiera spektaklu RAPETE PAPETE PSTRYK. OSIECKA DLA DZIECKA

Dzień 2 | 17 października | 19.00 | Duża Scena
Gala finałowa
OSIECKA/KUNDZIEWICZ. SZEPTY – recital Gabrieli Kundziewicz, zwyciężczyni ubiegłorocznej edycji Festiwalu

Dzień 3 | 18 października | 16.00 | Scena Nowa
RAPETE PAPETE PSTRYK. OSIECKA DLA DZIECKA


ZAKOŃCZENIE II ETAPU KONKURSU

Jury postanowiło przyznać następujące nagrody dla finalistów II etapu ogólnopolskiego konkursu, który odbył się w Teatrze Atelier w Sopocie. Główne nagrody pieniężne oraz trzy wyróżnienia finansowe zostały ufundowane przez Marszałka Województwa Pomorskiego Pana Mieczysława Struka.

Pierwszą Nagrodę Jury przyznało Martynie Kasprzyckiej. Drugą Nagrodę Jury przyznało Kamilowi Franczakowi. Trzecią Nagrodę Jury przyznało Aleksandrze Bernatek

Przyznano także trzy wyróżnienia dla: Anny Magalskiej, Kamili Najduk i Moniki Krajniewskiej. Nagrodę Publiczności – grafikę Sopotu ufundowaną przez Prezydenta Miasta Sopotu Pana Jacka Karnowskiego – zdobyła Aleksandra Bernatek, a tym samym została zaproszona do gościnnego udziału w przyszłorocznej edycji Festiwalu PAMIĘTAJMY O OSIECKIEJ.

Laureatom trzech pierwszych nagród, Mecenas Teatru Atelier – Grupa LOTOS S.A. ufundowała karty paliwowe. Ponadto Firma Ubezpieczenia Plus Sp. z o.o. ufundowała nagrodę dla swojej laureatki, którą jest Daria Zielińska. Jak co roku, dla wszystkich uczestników, zestawy kosmetyków ufundował wieloletni przyjaciel i Sponsor Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiej firma ZIAJA.


ZAKOŃCZENIE I ETAPU KONKURSU

Po długich i burzliwych naradach, do II etapu 23. Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego PAMIĘTAJMY O OSIECKIEJ przechodzą:

Aleksandra Bernatek
Kamil Franczak
Julianna Grabowska
Martyna Kasprzycka
Monika Krajniewska
Anna Magalska
Kamila Najduk
Monika Rachwalak
Miriam Szlempo
Daria Zielińska

Gratulujemy! Widzimy się w Sopocie! Do finalistów odezwiemy się mailowo. Prosimy o chwilę cierpliwości i sprawdzanie swojej skrzynki mailowej.


UWAGA! W odpowiedzi na spływające do nas prośby, ostateczny termin zgłoszeń do konkursu „PAMIĘTAJMY O OSIECKIEJ” został przesunięty. Będziemy je przyjmować do 14 czerwca 2020 roku.


W związku z utrzymującym się w Polsce stanem epidemii wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie. Dotyczą one przede wszystkim I etapu, czyli eliminacji konkursowych, które odbędą się tym razem w formie elektronicznej. Mogą się Państwo zgłaszać, wysyłając do nas kartę zgłoszenia dostępną TUTAJ oraz link do nagrania video. Szczegółowy opis sposobu przyjmowania zgłoszeń znajduje się w § 7 Regulaminu.
Zmianie ulegnie również termin koncertu w ramach III etapu Konkursu.
O ewentualnych dalszych zmianach będziemy informować na bieżąco na stronach internetowych Organizatora: teatrnowy.pl, festiwalosiecka.pl
Zachęcamy do wzięcia udziału w eliminacjach bez wychodzenia z domu!


PODSTAWOWE INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW KONKURSU – WYCIĄG Z REGULAMINU:

W Konkursie mogą brać udział amatorzy albo zawodowcy, a także soliści lub zespoły wokalne pod warunkiem, że łącznie spełnią poniższe warunki:

– we właściwych terminach, zgodnie z Regulaminem, skutecznie zgłoszą udział w Konkursie,
– w dniu zgłoszenia swojego uczestnictwa w Konkursie ukończyli 16. rok życia,
– uiszczą bezzwrotną Opłatę Wpisową w wysokości 40,00 PLN (czterdziestu złotych) przelewem na konto Organizatora w banku SANTANDER POLSKA 6 O/Poznań Nr 70 1090 1362 0000 0001 4185 0849 najpóźniej do 14 czerwca 2020 r. W tytule przelewu należy wpisać: „Opłata wpisowa za Konkurs – imię i nazwisko”.

Osoby pragnące wziąć udział w Konkursie zgłaszają swój akces poprzez przesłanie wypełnionej karty zgłoszenia (dostępnej TUTAJ) na adres mailowy: osiecka@teatrnowy.pl.

Osoba zgłaszająca się do Konkursu staje się jego Uczestnikiem po spełnieniu łącznie trzech warunków:

– przyjęcia przez Organizatora prawidłowo wypełnionej karty zgłoszenia,
– spełnienia przez osobę zgłaszającą się do Konkursu wymogów Regulaminu,
– zaksięgowania na koncie Organizatora Opłaty Wpisowej.

Szczegółowe terminy przyjmowania kart zgłoszeniowych od kandydatów na Uczestników określone zostały w Aneksie do Regulaminu. Organizator zastrzega sobie prawo do odrzucenia zgłoszeń, które otrzymał po upływie terminu określonego w Aneksie do Regulaminu. Organizator zastrzega sobie prawo niedopuszczenia do eliminacji w I etapie Konkursu tych osób, które nie spełniły wymogów zawartych w Regulaminie.

Uczestnicy powinni na cele Konkursu przygotować dwie piosenki ze słowami Agnieszki Osieckiej, wybrane według własnego uznania.

Wyboru utworów, o których mowa powyżej, można dokonać jedynie spośród piosenek, które zostały zarejestrowane w odpowiednich rejestrach Stowarzyszenia Autorów ZAiKS i znajdują się pod prawną ochroną tej organizacji. Wykaz zarejestrowanych utworów Agnieszki Osieckiej znajduje się TUTAJ.

Organizator zachęca Uczestników do przedstawienia własnej, oryginalnej interpretacji piosenek Agnieszki Osieckiej, co będzie przez Jury Konkursu oceniane w sposób szczególnie przychylny. Piosenki wykonywane w ramach Konkursu powinny jednak zachować pierwotną tożsamość melodyczno-harmoniczną.


ETAPY KONKURSU:

PRZYJMOWANIE ZGŁOSZEŃ
Przyjmowanie zgłoszeń oraz opłaty wpisowej – do 14 czerwca 2020

I ETAP KONKURSU
Do 17 czerwca 2020 r. przeprowadzone zostaną eliminacje elektroniczne z ewentualną możliwością zaproszenia wyłonionych Uczestników do prezentacji na żywo w siedzibie Organizatora w czerwcu 2020.

II ETAP KONKURSU
5–9 sierpnia 2020 – Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie,
ul. F. Mamuszki 2

III ETAP KONKURSU
Koncerty finałowe, ceremonia wręczenia nagród, koncerty galowe
16–18 października 2020 – Teatr Nowy w Poznaniu,
ul. J.H. Dąbrowskiego 5


WAŻNE DOKUMENTY:

pobierz regulamin konkursu
pobierz kartę zgłoszeniową


Organizatorzy Festiwalu:

Partnerzy Festiwalu: