NAUCZYCIELE W NOWYM

INFORMACJE OGÓLNE

Obcowanie ze sztuką – nie tylko teatralną – stanowi istotny składnik każdego szczebla edukacji. Jak jednak rozmawiać o teatrze? W jaki sposób omawiać na lekcjach – nie tylko języka polskiego – obejrzane z uczniami spektakle? Jak zachęcać młodzież do częstszych wizyt na widowni i do krytycznego spojrzenia na scenę? Teatr Nowy w Poznaniu zaprasza nauczycieli na cykl zajęć i spotkań, które pozwolą uzyskać odpowiedzi na te pytania, dostarczą odpowiednich narzędzi do pracy i zainspirują do nieco innego spojrzenia – nie tylko na szkolne lektury.

OŚRODEK DOSKONALENIA NAUCZYCIELI

W odpowiedzi na potrzeby środowiska nauczycielskiego i we współpracy z poznańskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli Teatr Nowy organizuje kursy i projekty teatralne dla nauczycieli.

Obecnie realizowany projekt:

• Styczeń-marzec 2017
Zawód: nauczyciel-reżyser

Do tej pory odbyły się:

• Październik-listopad 2016
Teatr w praktyce | Prowadzenie: MARTYNA ZAREMBA

• Maj 2016
Napisz to sam! – jak korzystać ze współczesnej dramaturgii dla dzieci i młodzieży oraz samodzielnie stworzyć tekst dla teatru?

• Luty-kwiecień 2016
Teatr w praktyce
SCENY Z „SCENARIUSZA DLA TRZECH AKTORÓW” | reż. FILIP FRĄTCZAK

• Listopad 2015-luty 2016
Zawód: nauczyciel-reżyser
OBRAZY | reż. FILIP FRĄTCZAK

• Wrzesień-październik 2015
Teatr w praktyce
FRAGMENTY „ZEMSTY” ALEKSANDRA FREDRY | reż. FILIP FRĄTCZAK
ZOBACZ VIDEO | ZOBACZ FOTO (pdf, fot. Magdalena Mrozińska)

• Maj-czerwiec 2015
ETIUDY | reż. ALEKSANDER MACHALICA
ZOBACZ VIDEO: TUTAJ i TUTAJ

Więcej informacji na temat kursów i rejestracji znajdą Państwo TUTAJ.

W razie pytań prosimy o kontakt:
ALINA PŁAZIAK-JANISZEWSKA
Nauczyciel-konsultant
 ODN Poznań
tel. 61 858 47 33, 508 381 684

ODN logo

TO JEST TEATR! ROZMOWY PO SPEKTAKLU

Prowadzenie:
ALINA PŁAZIAK-JANISZEWSKA (ODN), AGNIESZKA CHEŁKOWSKA-MADEJ (TN) oraz aktorzy i twórcy wybranych spektakli

Propozycja dla nauczycieli pragnących poszerzyć wiedzę na temat współczesnego teatru. Każde spotkanie to możliwość obejrzenia spektaklu z repertuaru Teatru Nowego oraz rozmowy z dramaturgiem, nauczycielem-konsultantem, literatem lub teatrologiem. Podczas spotkań nauczyciele poznają różne konwencje teatralne i typy przedstawień, uczą się je analizować za pomocą nowoczesnych metod, szukają ciekawych kontekstów, zyskując pewność siebie i umiejętność swobodnego rozmawiania o współczesnych zjawiskach teatralnych z uczniami. Do każdego spotkania tworzone są zakładki edukacyjne.

wkladka_DZIADY_nr_1-1wkladka_VERSUS_nr_2-1tn_wkladka_edu_baranczak_3edu_wkladka_5_dom_lalkiedu_wkladka_4_12gledu_wkladka_6_Elsynor

Więcej informacji na temat seminariów znajdą Państwo TUTAJ.

W razie pytań prosimy o kontakt:
ALINA PŁAZIAK-JANISZEWSKA
Nauczyciel-konsultant
 ODN Poznań
tel. 61 858 47 33, 508 381 684

LEKCJE TEATRALNE

Prowadzenie:
MICHAŁ PABIAN
Dramaturg Teatru Nowego w Poznaniu

Kto powiedział, że lekcje muszą zawsze odbywać się w klasach? Teatr Nowy zaprasza na wyjątkowe lekcje teatralne z udziałem dramaturga, stanowiące znakomite i niesztampowe wprowadzenie do prezentowanych na naszych scenach spektakli, uzupełniające i wzbogacające treść szkolnych zajęć o dopasowany do potrzeb grupy kontekst międzyprzedmiotowy.

Rezerwacje terminów i szczegółowe informacje:
AGNIESZKA CHEŁKOWSKA-MADEJ
Asystent artystyczny ds. edukacji
tel. 61 845 21 52
edukacja@teatrnowy.pl

PREMIERA Z LEGITYMACJĄ

Wszystkich posiadaczy legitymacji – uczniowskich, studenckich lub emeryckich – zachęcamy do udziału w PREMIERACH Z LEGITYMACJĄ. Za jedyne 20 PLN (po okazaniu wspomnianego dokumentu) zyskują Państwo nie tylko wyjątkową okazję do zapoznania się z najnowszym repertuarem Teatru Nowego, lecz również szansę porozmawiania z twórcami i aktorami podczas spotkania po spektaklu. Nie zabraknie szczegółów dotyczących pracy przy premierze, smakowitych anegdot i ciekawostek z prób… Prowadzenie spotkań: Marek Grześkowiak. Repertuar PREMIER Z LEGITYMACJĄ znajdziesz pod linkiem.

Kup bilet