NOWY OD KULIS

Dla dociekliwych i dla ciekawskich. Dla uczniów i studentów. Dla wciąż żądnych wiedzy seniorów i dla zabieganych dorosłych, którzy chcieliby choć na chwilę uciec od codzienności. Dla marzycieli i dla realistów. Czyli – dla każdego! Taki właśnie jest „Nowy od kulis” – specjalna teatralna oferta obejmująca niekonwencjonalne spotkania ze światem sceny i z zakamarkami teatru na co dzień niedostępnymi dla tradycyjnie rozumianej publiczności. Zapraszamy na wycieczki, spotkania z pracownikami teatru i pokazy charakteryzacji – szczegóły znajdą Państwo niżej.


ZWIEDZANIE TEATRU

Choć w poniedziałki nie odbywają się w teatrze przedstawienia, nie oznacza to wcale, że nic się tutaj nie dzieje. Przecież co poniedziałek zapraszamy Państwa w fascynującą podróż po magicznym i pełnym tajemnic świecie skrytym za kulisami… Podczas kilkudziesięciominutowej wycieczki można zobaczyć zaplecze techniczne teatralnych scen, zajrzeć do garderób i teatralnych pracowni, zapoznać się z pracą osób, które na co dzień pozostają niewidoczne dla publiczności, zgubić się na chwilkę w pełnych teatralnych duchów zakamarkach, a także zaopatrzyć się w zapas teatralnych pamiątek.

Na teatralne spacery zapraszamy grupy zorganizowane liczące 20-25 osób – dzieci, młodzież i dorosłych – w każdy poniedziałek między godz. 10.00 a 14.00. Ze względu na duże zainteresowanie sugerujemy rezerwowanie terminów z wyprzedzeniem.

Koszt: 2 PLN od osoby
Rezerwacje terminów i szczegółowe informacje:
MAREK GRZEŚKOWIAK
tel. 695 404 713, 61 848 48 85
e-mal: m.grzeskowiak@teatrnowy.pl


SPOTKANIA I WARSZTATY Z AKUSTYKAMI LUB OŚWIETLENIOWCAMI

Widzowie, skupieni na tym, co dzieje się na scenie, nieczęsto dostrzegają ich obecność w kabinach. A przecież to dzięki ich pracy mogą usłyszeć ze sceny najcichszy szept albo dać się porwać nastrojowi wyczarowanemu za sprawą światła… Teraz mają Państwo szansę zgłębić ich pracę od kuchni. Zapraszamy na warsztaty z akustykami lub oświetleniowcami Teatru Nowego!

Na zajęcia w formie wykładu lub dopasowanych do potrzeb grupy warsztatów, odkrywające teoretyczne i praktyczne tajniki pracy nad teatralnym światłem lub dźwiękiem, zapraszamy serdecznie grupy zorganizowane liczące 20-30 osób, złożone z dzieci, młodzieży lub dorosłych. Zajęcia trwają ok. 1,5 godziny. Ich koszt uzależniony jest od liczebności grupy.

Rezerwacje terminów i szczegółowe informacje:
AGNIESZKA CHEŁKOWSKA-MADEJ
tel. 61 845 21 52
edukacja@teatrnowy.pl


SPOTKANIA LUB WARSZTATY Z AKTORAMI

Podczas spektaklu to na nich skierowane są reflektory i to w nich wpatrują się z widowni setki oczu. O tym jak wygląda praca aktora od podszewki, co się dzieje wówczas, kiedy pamięć spłata figla i na chwilę wymaże z głowy fragment tekstu, oraz jak wyglądają studia aktorskie i egzaminy wstępne do szkoły teatralnej, chętnie opowiedzą Państwu aktorzy Teatru Nowego.

Na spotkania w formie wykładu lub dopasowanych do potrzeb grupy warsztatów zapraszamy serdecznie grupy zorganizowane liczące 20-30 osób, złożone z dzieci, młodzieży lub dorosłych. Zajęcia trwają ok. 1,5 godziny. Ich koszt uzależniony jest od liczebności grupy.

Dotychczas warsztaty prowadzili: DOROTA ABBE, JANUSZ ANDRZEJEWSKI, PAWEŁ BINKOWSKI, ŁUKASZ CHRZUSZCZ, GABRIELA FRYCZ, SEBASTIAN GREK, MICHAŁ KOCUREK, ANDRZEJ LAJBOREK, ANNA LANGNER, EDYTA ŁUKASZEWSKA, AGNIESZKA RÓŻAŃSKA, MARIA RYBARCZYK, MARTYNA ZAREMBA-MAĆKOWSKA

Rezerwacje terminów i szczegółowe informacje:
AGNIESZKA CHEŁKOWSKA-MADEJ
tel. 61 845 21 52
edukacja@teatrnowy.pl


SPOTKANIA Z INSPICJENTAMI

Inspicjent – kto to taki? Niewiele osób zdaje sobie sprawę z jego istnienia, a przecież to właśnie on – niczym szara eminencja – dba podczas spektaklu o to, by wszystko szło zgodnie ze scenariuszem. Na czym dokładnie polega jego praca? Gdzie się ukrywa i w jaki sposób porozumiewa się ze wszystkimi osobami ukrytymi w kulisach? Na te – i wszystkie inne – pytania odpowiedzą Państwu inspicjenci Teatru Nowego w Poznaniu.

Na spotkania w formie wykładu lub dopasowanych do potrzeb grupy warsztatów zapraszamy serdecznie grupy zorganizowane liczące 20-30 osób, złożone z dzieci młodzieży lub dorosłych. Zajęcia trwają ok. 1,5 godziny. Ich koszt uzależniony jest od liczebności grupy. Z powodu dużego zainteresowania sugerujemy rezerwowanie terminów z wyprzedzeniem.

Rezerwacje terminów i szczegółowe informacje:
AGNIESZKA CHEŁKOWSKA-MADEJ
tel. 61 845 21 52
edukacja@teatrnowy.pl


POKAZY CHARAKTERYZACJI

Tych z Państwa, którzy chcieliby doświadczyć cudów teatralnej metamorfozy oraz od podszewki poznać pracę charakteryzatorki, zapraszamy na pokazy charakteryzacji. Tylko u nas usłyszą Państwo najsmaczniejsze historie z życia toczącego się wartko za kulisami, przekonają się, jak przebiegają teatralne metamorfozy i na czym polega magia zwana powszechnie charakteryzacją, a wreszcie – to opcja dla najodważniejszych – doświadczą jej działania na własnej skórze…

Na pokazy zapraszamy serdecznie grupy zorganizowane liczące 20-30 osób, złożone z dzieci, młodzieży lub dorosłych. Zajęcia trwają ok. 1,5 godziny. Ich koszt uzależniony jest od liczebności grupy. Z powodu dużego zainteresowania sugerujemy rezerwowanie terminów z wyprzedzeniem.

Rezerwacje terminów i szczegółowe informacje:
AGNIESZKA CHEŁKOWSKA-MADEJ
tel. 61 845 21 52
edukacja@teatrnowy.pl