NOWY OD KULIS

Dla dociekliwych i dla ciekawskich. Dla uczniów i studentów. Dla wciąż żądnych wiedzy seniorów i dla zabieganych dorosłych, którzy chcieliby choć na chwilę uciec od codzienności. Dla marzycieli i dla realistów. Czyli – dla każdego! Taki właśnie jest „Nowy od kulis” – specjalna teatralna oferta obejmująca niekonwencjonalne spotkania ze światem sceny i z zakamarkami teatru na co dzień niedostępnymi dla tradycyjnie rozumianej publiczności. Zapraszamy na wycieczki, spotkania z pracownikami teatru i pokazy charakteryzacji – szczegóły znajdą Państwo niżej.


ZWIEDZANIE TEATRU

Choć w poniedziałki nie odbywają się w teatrze przedstawienia, nie oznacza to wcale, że nic się tutaj nie dzieje. Przecież co poniedziałek zapraszamy Państwa w fascynującą podróż po magicznym i pełnym tajemnic świecie skrytym za kulisami… Podczas kilkudziesięciominutowej wycieczki można zobaczyć zaplecze techniczne teatralnych scen, zajrzeć do garderób i teatralnych pracowni, zapoznać się z pracą osób, które na co dzień pozostają niewidoczne dla publiczności, zgubić się na chwilkę w pełnych teatralnych duchów zakamarkach, a także zaopatrzyć się w zapas teatralnych pamiątek.

Na teatralne spacery zapraszamy grupy zorganizowane liczące 20-25 osób – dzieci, młodzież i dorosłych – w każdy poniedziałek między godz. 10.00 a 14.00. Ze względu na duże zainteresowanie sugerujemy rezerwowanie terminów z wyprzedzeniem.

Koszt: Koszt: 1 PLN od osoby w 2022 roku, 2 PLN od osoby od roku 2023
Rezerwacje terminów i szczegółowe informacje:
MAREK GRZEŚKOWIAK
tel. 695 404 713, 61 848 48 85
e-mal: m.grzeskowiak@teatrnowy.pl


SPOTKANIA LUB WARSZATY Z AKTORAMI

Podczas spektaklu to na nich skierowane są reflektory i to w nich wpatrują się z widowni setki oczu. O tym jak wygląda praca aktora od podszewki, co się dzieje wówczas, kiedy pamięć spłata figla i na chwilę wymaże z głowy fragment tekstu, oraz jak wyglądają studia aktorskie i egzaminy wstępne do szkoły teatralnej, chętnie opowiedzą Państwu aktorzy Teatru Nowego.

Na spotkania w formie wykładu lub dopasowanych do potrzeb grupy warsztatów zapraszamy serdecznie grupy zorganizowane liczące 20-30 osób, złożone z dzieci, młodzieży lub dorosłych. Zajęcia trwają ok. 1,5 godziny. Ich koszt uzależniony jest od liczebności grupy.

Dotychczas warsztaty prowadzili: DOROTA ABBE, JANUSZ ANDRZEJEWSKI, PAWEŁ BINKOWSKI, ŁUKASZ CHRZUSZCZ, GABRIELA FRYCZ, SEBASTIAN GREK, MICHAŁ KOCUREK, ANDRZEJ LAJBOREK, ANNA LANGNER, EDYTA ŁUKASZEWSKA, AGNIESZKA RÓŻAŃSKA, MARIA RYBARCZYK, MARTYNA ZAREMBA-MAĆKOWSKA

Rezerwacje terminów i szczegółowe informacje:
AGNIESZKA CHEŁKOWSKA-MADEJ
tel. 61 845 21 52
edukacja@teatrnowy.pl


SPOTKANIA Z INSPICJENTAMI

Inspicjent – kto to taki? Niewiele osób zdaje sobie sprawę z jego istnienia, a przecież to właśnie on – niczym szara eminencja – dba podczas spektaklu o to, by wszystko szło zgodnie ze scenariuszem. Na czym dokładnie polega jego praca? Gdzie się ukrywa i w jaki sposób porozumiewa się ze wszystkimi osobami ukrytymi w kulisach? Na te – i wszystkie inne – pytania odpowiedzą Państwu inspicjenci Teatru Nowego w Poznaniu.

Na spotkania w formie wykładu lub dopasowanych do potrzeb grupy warsztatów zapraszamy serdecznie grupy zorganizowane liczące 20-30 osób, złożone z dzieci młodzieży lub dorosłych. Zajęcia trwają ok. 1,5 godziny. Ich koszt uzależniony jest od liczebności grupy. Z powodu dużego zainteresowania sugerujemy rezerwowanie terminów z wyprzedzeniem.

Rezerwacje terminów i szczegółowe informacje:
AGNIESZKA CHEŁKOWSKA-MADEJ
tel. 61 845 21 52
edukacja@teatrnowy.pl


POKAZY CHARAKTERYZACJI

Tych z Państwa, którzy chcieliby doświadczyć cudów teatralnej metamorfozy oraz od podszewki poznać pracę charakteryzatorki, zapraszamy na pokazy charakteryzacji. Tylko u nas usłyszą Państwo najsmaczniejsze historie z życia toczącego się wartko za kulisami, przekonają się, jak przebiegają teatralne metamorfozy i na czym polega magia zwana powszechnie charakteryzacją, a wreszcie – to opcja dla najodważniejszych – doświadczą jej działania na własnej skórze…

Na pokazy zapraszamy serdecznie grupy zorganizowane liczące 20-30 osób, złożone z dzieci, młodzieży lub dorosłych. Zajęcia trwają ok. 1,5 godziny. Ich koszt uzależniony jest od liczebności grupy. Z powodu dużego zainteresowania sugerujemy rezerwowanie terminów z wyprzedzeniem.

Rezerwacje terminów i szczegółowe informacje:
AGNIESZKA CHEŁKOWSKA-MADEJ
tel. 61 845 21 52
edukacja@teatrnowy.pl