NAUCZYCIELE W NOWYM

Szanowni Państwo,

najnowsze rozporządzenia likwidujące znaczną część obostrzeń pandemicznych pozwalają nam z nadzieją patrzeć w przyszłość i planować wznowienie działań edukacyjnych. Ze względu na bezpieczeństwo przeprowadzanych aktualnie w Teatrze Nowym projektów oraz konieczność odpowiedniego przygotowania do ponownego otwarcia tej sfery aktywności teatralnej nie nastąpi to jednak od razu.

W związku z tym informujemy, że ZAPISY NA CZĘŚĆ ZAJĘĆ EDUKACYJNYCH URUCHOMIMY 28 MARCA, natomiast same zajęcia ZACZNIEMY PROWADZIĆ OD 20 KWIETNIA, czyli po Wielkanocy.

Na początek zaprosimy Państwa na:
– wycieczki po Teatrze,
– pokazy charakteryzacji,
– warsztaty z aktorami, inspicjentami i dramaturgiem,
– program RODZICE W NOWYM.

Pozostałe zajęcia edukacyjne zostaną wznowione w późniejszych terminach – będziemy o tym informować w odrębnych komunikatach.

Pozdrawiamy i do zobaczenia w Teatrze Nowym!


Obcowanie ze sztuką – nie tylko teatralną – stanowi istotny składnik każdego szczebla edukacji. Jak jednak rozmawiać o teatrze? W jaki sposób omawiać na lekcjach – nie tylko języka polskiego – obejrzane z uczniami spektakle? Jak zachęcać młodzież do częstszych wizyt na widowni i do krytycznego spojrzenia na scenę? Teatr Nowy w Poznaniu zaprasza nauczycieli na cykl zajęć i spotkań, które pozwolą uzyskać odpowiedzi na te pytania, dostarczą odpowiednich narzędzi do pracy i zainspirują do nieco innego spojrzenia – nie tylko na szkolne lektury. Większość zajęć prowadzimy w ścisłej współpracy z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu.


BLIŻEJ SŁOWA, BLIŻEJ TEATRU… KONFERENCJE TEATRU NOWEGO I OŚRODKA DOSKONALENIA NAUCZYCIELI W POZNANIU

Dowiedz się więcej


KURSY DLA PRACOWNIKÓW OŚWIATY

Dowiedz się więcej


MATERIAŁY EDUKACYJNE

Już trzeci sezon Teatr Nowy w Poznaniu we współpracy z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli przygotowuje dla pracowników oświaty specjalne zakładki edukacyjne, zawierające propozycje ćwiczeń dotyczących wskazanego spektaklu, do przeprowadzenia na lekcji podsumowującej wizytę w teatrze.

Kontakt w sprawie pozyskania materiałów i szczegółowe informacje:
AGNIESZKA CHEŁKOWSKA-MADEJ
tel. 61 845 21 52
edukacja@teatrnowy.pl

wkladka_DZIADY_nr_1-1wkladka_VERSUS_nr_2-1tn_wkladka_edu_baranczak_3edu_wkladka_5_dom_lalki


TO JEST TEATR! ROZMOWY PO SPEKTAKLU

Propozycja dla nauczycieli pragnących poszerzyć wiedzę na temat współczesnego teatru. Każde spotkanie to możliwość obejrzenia spektaklu z repertuaru Teatru Nowego oraz rozmowy z dramaturgiem, nauczycielem-konsultantem, literatem lub teatrologiem. Podczas spotkań nauczyciele poznają różne konwencje teatralne i typy przedstawień, uczą się je analizować za pomocą nowoczesnych metod, szukają ciekawych kontekstów, zyskując pewność siebie i umiejętność swobodnego rozmawiania o współczesnych zjawiskach teatralnych z uczniami. Do każdego spotkania tworzone są zakładki edukacyjne.

Więcej informacji na temat seminariów znajdą Państwo TUTAJ.
Prowadzenie: ALINA PŁAZIAK-JANISZEWSKA (ODN), AGNIESZKA CHEŁKOWSKA-MADEJ (TN), MICHAŁ PABIAN (TN) oraz aktorzy i twórcy wybranych spektakli.

W razie pytań prosimy o kontakt:
ALINA PŁAZIAK-JANISZEWSKA
Nauczyciel-konsultant
 ODN Poznań
tel. 61 858 47 33, 508 381 684


WIDZ_ionerzy

Kolejny wspólny projekt Teatru Nowego oraz Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu, mający przybliżać szkołom świat teatru i ułatwiać kształtowanie wrażliwości kolejnych pokoleń młodych widzów. Od 2016 roku uczestnicy zajęć spotykają się na spektaklach Teatru Nowego, by następnie – po ich obejrzeniu – brać udział w dyskusjach dotyczących m.in. sugerowanego wieku odbiorców i możliwości interpretacyjnych do wykorzystania na lekcjach poświęconych kulturze.