NOWY WSPÓŁDZIAŁA

Uwaga! Spotkania w siedzibie Teatru Nowego w ramach niniejszego cyklu wznowimy po decyzji rządu umożliwiającej instytucjom kultury powrót do standardowego trybu działania bez ograniczeń liczby widzów.


Staramy się wychodzić z założenia, że teatr to, wbrew pozorom, nie tylko świątynia sztuki. Zresztą już położenie w samym sercu stolicy Wielkopolski zobowiązuje nas do tego, by – prócz serwowania Widzom kolejnych smakowitych premier – otwierać się również z typowo poznańską gościnnością na wszelkie inne inicjatywy.
Z kim współpracujemy?


CENTRUM INICJATYW SENIORALNYCH

W ramach współpracy rozpoczętej w 2012 roku Teatr Nowy w Poznaniu co sezon włącza się do organizowanej przez Centrum Inicjatyw Senioralnych akcji SENIORALNI. POZNAŃ, przygotowując dla seniorów coś dla ducha i coś dla ciała, czyli: bilety na wybrany przez nich spektakl w promocyjnej cenie oraz specjalne niespodzianki w teatralnym bufecie. Od tamtej pory nasi goście z CIS mogli obejrzeć m.in.: WNĘTRZA, WIŚNIOWY SAD, PRZYJĘCIE DLA GŁUPCA, DZIECI ZONY, GRACZY, OBŁSUGIWAŁEM ANGIELSKIEGO KRÓLA, OBWÓD GŁOWY, OSIECKĄ. BYLE NIE O MIŁOŚCI, DOM BERNARDY ALBA,DWIE DROGI.

W roku 2012 Teatr Nowy przystąpił również do projektu storytellingu dla seniorów, opartego na wzorcach skandynawskich. Zajęcia dla młodych „opowiadaczy” prowadził wówczas aktor Teatru Nowego, ALEKSANDER MACHALICA, a finałowy pokaz akcji odbył się na Trzeciej Scenie.

Zobacz więcej:
wszystkie wydarzenia najnowszej edycji SENIORALNI. POZNAŃ


KLUB NAUCZYCIELA

Klub NAUczyciela – klub pełen korzyści i przywilejów, stworzony z myślą o klientach: pracownikach oświaty. Członkostwo w Klubie uprawnia do korzystania z atrakcyjnych rabatów cenowych i ofert specjalnych przygotowanych przez partnerów Klubu na terenie całego kraju: kina, teatry, restauracje, stacje benzynowe, sklepy internetowe i stacjonarne. Więcej informacji na stronie: klub-nauczyciela.pl

Od 2017 roku Teatr Nowy jest partnerem Klubu NAUczyciela, otrzymał też tytuł „Marki Przyjaznej NAUczycielom”. Dzięki temu posiadacz karty Klubu NAUczyciela może dokonać zakupu 2 biletów w cenie 25 PLN w kasie Teatru Nowego. Kartę należy okazać przy zakupie i mieć ją przy sobie podczas sprawdzania biletów przed wejściem na widownię.


KOLOROWY UNIWERSYTET

Uniwersytet dość powszechnie kojarzy się z powagą gabinetów i sal wykładowych, toteż trudno wyobrazić sobie rozbrzmiewający w jego murach gwar i śmiech dzieci; a jednak – tak właśnie działa Kolorowy Uniwersytet UAM. Dzięki tej inicjatywie dzieci w wieku 8-12 lat z Poznania oraz z Wielkopolski mogą zapoznawać się z różnymi dziedzinami nauki, zwiedzając co miesiąc inny wydział UAM i aktywnie uczestnicząc w zdobywaniu wiedzy – w tym również wiedzy o kulturze. Teatr Nowy aktywnie włącza się w te działania, wierząc, że widzów należy wychowywać od najmłodszych lat.


RADA OSIEDLA JEŻYCE

Od początku 2018 roku Teatr Nowy w Poznaniu współpracuje ściśle z Radą Osiedla Jeżyce. W maju i w czerwcu 2018 wspólnie dyskutowaliśmy o pomysłach na rozwijanie rozmaitych form jeżyckiej edukacji, poszukując wspólnego mianownika satysfakcjonującego zarówno środowisko szkolne, jak i podejmujące działania edukacyjne instytucje z Jeżyc. Ostatecznie udało się wypracować wspólny plan działań, zgodnie z którym od 2019 roku jeżyckie szkoły podstawowe nr 23, 36 i 71 będą uczestniczyć w zajęciach organizowanych przez Teatr Nowy w Poznaniu, a finansowanych ze środków Rady Osiedla Jeżyce.
Rada nie ogranicza się zresztą tylko do współpracy edukacyjnej, zaprasza też jeżyckich sąsiadów, w tym Teatr Nowy, do realizacji przedsięwzięć aktywizujących i integrujących społeczność lokalną na wielu płaszczyznach.


WSPÓŁPRACA Z WYDAWNICTWAMI

W gronie współpracowników Teatru Nowego znajdują się: MEDIA RODZINA, PAPILON-PUBLICAT, REBIS, ZAKAMARKI