DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

DOSTĘPNOŚĆ ARCHITEKTONICZNA BUDYNKÓW
TEATRU NOWEGO IM. TADEUSZA ŁOMNICKIEGO W POZNANIU

A. DOSTĘPNOŚĆ OD STRONY UL. J.H. DĄBROWSKIEGO 5
(WEJŚCIE NA DUŻĄ SCENĘ I DO CZĘŚCI ADMINISTRACYJNEJ)

Dostępność wejścia
Wejścia do budynku Teatru zlokalizowane od strony ulicy J.H. Dąbrowskiego 5 – obejmujące zarówno wejście do części administracyjnej i hotelowej, jak i do kasy oraz foyer Dużej Sceny – znajdują się na poziomie zerowym, co oznacza bezproblemowy dostęp dla osób niepełnosprawnych, w tym osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.
Wejście do kasy jest dostępne od poniedziałku do soboty w godzinach 13.00-19.00 oraz 
w niedzielę (jeśli na ten dzień zaplanowane są spektakle) w godzinach 16.00-19.00 dla wszystkich osób chcących kupić lub odebrać bilety i otrzymać wszelkie informacje dotyczące oferty kulturalnej Teatru Nowego. Bilety w ciągłej sprzedaży dostępne są również w serwisie bilety24.pl.

Dostępność parkingu
Przy budynku Teatru, równolegle do brzegu ulicy, znajdują się płatne miejsca parkingowe umożliwiające zaparkowanie pojazdu. Do budynku prowadzą od nich utwardzone dojścia – brak utrudnień z dojazdem wózka inwalidzkiego.

Dostępność budynku
Na parterze budynku znajduje się wspomniane wcześniej wejście do części administracyjnej – można się nim dostać do całodobowej portierni teatru położonej na parterze, a także do sąsiadującego z nią Działu Marketingu – Biura Obsługi Widzów, czynnego od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00, gdzie również można uzyskać informacje dotyczące oferty Teatru oraz zarezerwować i odebrać bilety na wybrane spektakle. Ponieważ na wyższe piętra – na których mieszczą się biura teatralne oraz pokoje gościnne dla aktorów – prowadzą wyłącznie schody (nie ma możliwości zainstalowania windy w tej części kamienicy, w której mieści się Teatr), na życzenie gościa odwiedzającego budynek i mającego problem 
z pokonaniem schodów istnieje również możliwość wezwania na parter pracownika administracji.
Na widowni Dużej Sceny są przewidziane miejsce na swobodne ustawienie wózka – pomocą służy przeszkolony w tym zakresie personel odpowiadający za obsługę widowni. Do budynku Teatru można również wejść z psem przewodnikiem.
W budynku znajdują się pomieszczenia higieniczno-sanitarne przystosowane dla osób ze szczególnymi potrzebami i dla osób niepełnosprawnych, a także winda, która z poziomu foyer może przewieźć osobę na wózku inwalidzkim lub mającą trudności z poruszaniem się na poziom podziemi teatru, w których znajduje się część restauracyjna oraz toalety.

B. DOSTĘPNOŚĆ OD STRONY UL. KRASIŃSKIEGO I ZAUŁKA K. FELDMAN
(WEJŚCIE NA SCENĘ NOWĄ I NA TRZECIĄ SCENĘ)

Dostępność wejścia
Od strony ulicy Z. Krasińskiego i Zaułka K. Feldman znajdują się wejścia dla widzów odwiedzających Scenę Nową oraz Trzecią Scenę Teatru Nowego.
Trzecia Scena mieści się na poziomie zerowym, jest więc dostępna bez przeszkód dla wszystkich osób borykających się z trudnościami w poruszaniu się lub poruszających się na wózkach inwalidzkich.
Scena Nowa znajduje na piętrze budynku – prowadzą na nie schody oraz odpowiednio przystosowana winda, umożliwiająca swobodne dotarcie do szatni oraz na widownię.

Dostępność parkingu
Od strony ulicy Z. Krasińskiego znajduje się parking płatny przystosowany również do potrzeb osób niepełnosprawnych. Z parkingu do wejść na Scenę Nową i Trzecią Scenę prowadzą utwardzone dojścia pozbawione przeszkód dla osób mających trudności 
z przemieszczaniem się.

Dostępność budynku
Na widowniach obu scen znajdują się miejsca pozwalające na swobodne ustawienie wózka inwalidzkiego, pomocą służy przeszkolony w tym zakresie personel odpowiedzialny za obsługę widowni podczas trwania spektakli. Zarówno przy Trzeciej Scenie, jak i przy Scenie Nowej znajdują się także pomieszczenia higieniczno-sanitarne dostosowane do potrzeb osób 
z niepełnosprawnościami.