Próbnik

PRÓBNIK. DAVID TEJER

Kiedy, gdzie:
22 listopada 2019 | 19.00 | Foyer Dużej Sceny
Ceny biletów:
20 PLN (dostępne w kasie Teatru Nowego
i w sprzedaży on-line)

W języku fachowców PRÓBNIK to m.in. przyrząd elektryczny pozwalający sprawdzić, czy w instalacji lub przewodach występuje napięcie. Kryjący się pod tą nazwą cykl, który Teatr Nowy proponuje Państwu w tym sezonie, ma funkcjonować na podobnych zasadach: będziemy sprawdzać, jakie reakcje wśród Widzów wywołają wybrane przez młodych reżyserów teksty dramatyczne, prezentowane podczas otwartych prób w foyer Dużej Sceny. Eksperyment każdorazowo przeprowadzimy na niewielkiej, zaledwie 20-osobowej grupie wybrańców, którzy – zaopatrzeni w kawę, herbatę i odpowiednie nagłośnienie, zyskają niepowtarzalną szansę przyglądania się z bliska narodzinom przedstawienia… Na pierwszą odsłonę PRÓBNIKA zapraszamy już 22 listopada!


David Tejer
TO MY MIESZKAMY W ELPIS

Reżyseria: DAVID TEJER

Obsada:
WERONIKA ASIŃSKA (gościnnie)
MAŁGORZATA ŁODEJ-STACHOWIAK
PAWEŁ BINKOWSKI
ANDRZEJ LAJBOREK
DARIUSZ PIERÓG
MARIUSZ ZANIEWSKI


Jak odnaleźć sens w świecie, który z dnia na dzień staje się coraz bardziej skomplikowany i w którym wszystko to, o co się troszczymy, wymyka nam się z rąk jak balon napełniony helem – bez szans, by go złapać?

Mieszkańcom rancza „Elpis”, którzy zrezygnowali z świata zewnętrznego, odpowiedź wydaje się prosta: sens można znaleźć tylko w ich wspólnocie, w ostatnim ośrodku nadziei, w kulcie pieśni… Tylko tu życie jest doskonałe i proste.
Dla wszystkich – z wyjątkiem syna przywódcy, młodego, sceptycznego Adama, marzącego o znalezieniu się w miejscu, gdzie już nigdy nie będzie musiał śpiewać.

Pewnego dnia ojciec Adama znika bez śladu. Członkowie społeczności muszą zmierzyć się z własnymi wątpliwościami i nadziejami podczas ostatecznej próby. Czy ich bezpieczna przystań przetrwa? Czy syn zdoła uratować stworzony przez ojca świat – i siebie?
Jedno jest pewne: by dotrzeć do ludzi ze wspólnoty, Adam będzie musiał nauczyć się śpiewać.

Kup bilet