Wiadomości

Nasi na PPA

Nasi na PPA

Potrwa 9 dni. W gronie wykonawców jest aktorka Teatru Nowego w Poznaniu, Anna Mierzwa. Finał wyreżyseruje Radosław Rychcik, a galę – Monika Strzępka. 36. Przegląd Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu już od jutra.

36. Przegląd Piosenki Aktorskiej odbędzie się w dniach 20-29 marca we Wrocławiu, pod kierunkiem nowego dyrektora artystycznego, Cezarego Studniaka. Publiczność festiwalu obejrzy ponad 30 koncertów i spektakli, od amatorskiego Chóru Komentujących Wrocławian po ikonę “piosenki aktorskiej” Ute Lemper.

Najbardziej oczekiwane wydarzenia Przeglądu – Galę i Finał – firmują najgorętsze reżyserskie nazwiska w kraju. Gala PROSZĘ PAŃSTWA, BĘDZIE WOJNA! jest realizacją Moniki Strzępki, a Finał WIELKIE PRZEMÓWIENIA reżyseruje Radosław Rychcik.

Przegląd Piosenki Aktorskiej to jedyny festiwal poświęcony w całości sztuce piosenki w teatrze. Dziś na scenie – nie tylko musicalowej, ale także, a może przede wszystkim, w teatrze dramatycznym – piosenka nie jest już tylko dodatkiem. To pełnoprawny sposób prezentacji myśli twórczej, czasem istotniejszy niż słowo mówione. Obserwacjom, jak muzyka i słowo wzajemnie się uzupełniają i współtworzą nową jakość, poświęcony jest wrocławski festiwal.

ZOBACZ WIĘCEJ: 36. Przegląd Piosenki Aktorskiej