Wiadomości

Niech żyją Jeżyce!

Niech żyją Jeżyce!

Przestrzeń publiczną łatwo komentować zza kordonu teatralnych murów. Co jednak wydarzy się, gdy przedstawienie przekroczy tę bezpieczną granicę? W październiku 2013 roku aktorzy skupieni wokół projektu Jeżyce story. Posłuchaj miasta! ruszyli na podbój Rynku Jeżyckiego, by to sprawdzić. Reakcja poznaniaków przerosła ich najśmielsze oczekiwania.

Dlatego w maju chcemy jeszcze raz spotkać się z mieszkańcami najpiękniejszej dzielnicy Poznania w samym jej sercu, by pożegnać się oficjalnie z teatralnym serialem o Jeżycach. I by podziękować Państwu – za inspirację, za wsparcie i za dobre sąsiedztwo.

3 maja na Rynku Jeżyckim, od 12.00 do 16.00, aktorzy znów obejmą we władanie rynkowe stragany, z których – niczym lokalni kramarze – serwować będą widzom krótkie, lecz elektryzujące opowieści prawdziwych mieszkańców jeżyckiego świata: buntowników, lokatorów, graczy, kobiet… Zapraszamy!

ZOSTAŃ ZNAWCĄ JEŻYC I WYGRAJ TEATRALNE NAGRODY!

RYNEK OPOWIEŚCI JEŻYCKICH to nie tylko wspaniała okazja do zapoznania się z poruszającymi historiami mieszkańców naszej dzielnicy.
Dajemy Państwu również niepowtarzalną szansę wykazania się wiedzą o Jeżycach, Teatrze Nowym i Poznaniu oraz – zdobycia nagród-niespodzianek miłych sercu każdego poznaniaka.

Wszystkich, którzy chcieliby powalczyć o nagrody, zapraszamy około godziny 14.30 na stoisko nr 9 (szczegóły na MAPIE OPOWIEŚCI).
Tam właśnie przeprowadzony zostanie jedyny w swoim rodzaju QUIZ JEŻYCKI, dzięki któremu dowiemy się, kto najlepiej orientuje się w lokalnych sprawach i sprawkach.
Znawcy Jeżyc – do boju! Czekamy na Was w niedzielę!

ZOBACZ: Regulamin quizuMapa opowieści

WEŹ APARAT NA RYNEK!

Teatralne opowieści, aktorzy podbijający serca widzów wprost z targowych straganów, warsztaty, pokazy, zabawy, a nawet zabłąkany słoń! Wszystko to będą Państwo mogli zobaczyć już niebawem, w niedzielę 3 maja na Rynku Opowieści Jeżyckich. Zobaczyć, poznać – i udokumentować. Wszystkich, którzy zdecydują się zajrzeć na Rynek Jeżycki w godzinach między 12.00 a 16.00, zapraszamy do udziału w specjalnym konkursie na NAJLEPSZĄ (najciekawszą, najzabawniejszą, najbardziej zaskakującą… macie tu Państwo pełną dowolność!) FOTOGRAFIĘ DOKUMENTUJĄCĄ TO WYDARZENIE.

Nie trzeba mieć super sprzętu – wystarczy komórka lub aparat fotograficzny, bystre oko i ciekawość świata.
Chcemy spojrzeć na Jeżyce Waszymi oczami i… nagrodzić najlepsze zdjęcia pakietami niespodzianek!

Aparaty w dłoń i do boju!
Czekamy na Wasze fotki do 10 maja włącznie!

ZOBACZ: Regulamin konkursu
Na zdjęciu: Dorota Abbe
Fot. Światosław Wojtkowiak