Wiadomości

BEZ ZNIECZULENIA

BEZ ZNIECZULENIA

Znawcom dwudziestowiecznej historii Poznania oraz poznańskich teatrów tej historii przedstawiać nie trzeba. Tym, którzy nie należą do owej grupy, można ją jedynie polecić. GORĄCZKA CZERWCOWEJ NOCY wraca na Dużą Scenę.

I jednych, i drugich Teatr Nowy zaprasza na GORĄCZKĘ CZERWCOWEJ NOCY, poruszający spektakl Tomasza Śpiewaka i Remigiusza Brzyka o Poznańskim Czerwcu ’56 oraz o przedstawieniu Izabelli Cywińskiej, które kilka dekad później poruszyło serca nie tylko Wielkopolan… Gwarantujemy, że ta nietypowa lekcja lokalnej historii sprawi, iż spojrzą Państwo na Poznań inaczej niż zwykle.

Siłą spektaklu Brzyka jest zarówno świetnie skomponowana przestrzeń, sprawnie działająca machina inscenizacyjna, której rytm wyznacza ścieżka dźwiękowa Jacka Grudnia, jak i tekst Śpiewaka, który choć rymowany (zapewne w nawiązaniu do WESELA, swoją drogą niezwykle inspirującego w ostatnim czasie twórców teatru “uwikłanego w Polskę”), ma w sobie współczesną ironię i coś z dynamicznej, reporterskiej niemal relacji. (Michał Centkowski, www.dwutygodnik.com)

Na zdjęciu: GORĄCZKA CZERWCOWEJ NOCY, Daniela Popławska
Fot. Bartłomiej Jan Sowa