Wiadomości

KALISKI LAUR

KALISKI LAUR

Dobre wiadomości z Kalisza. Aktorka Teatru Nowego w Poznaniu, Bożena Borowska-Kropielnicka, uhonorowana specjalną nagrodą aktorską 55. Kaliskich Spotkań Teatralnych.

Jury festiwalu doceniło Bożenę Borowską-Kropielnicką za rolę Ireny w spektaklu PREZYDENTKI w reżyserii Piotra Kruszczyńskiego, za poszukiwanie w postaci autentyczności.

Grand Prix 55. Kaliskich Spotkań Teatralnych – Festiwalu Sztuki Aktorskiej w wysokości 20.000 zł ufundowaną przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego i Prezydenta Miasta Kalisza oraz statuetkę Wojciecha dla zespołu Teatru Śląskiego w Katowicach w składzie: Katarzyna Błaszczyńska, Bartłomiej Błaszczyński, Aleksandra Fielek, Tymoteusz Huget, Natalia Jesionowska, Anna Kadulska, Paweł Smagała, Violetta Smolińska, Artur Święs, Mateusz Znaniecki – wykonawców przedstawienia MORFINA Szczepana Twardocha, w reżyserii Eweliny Marciniak, za imponującą pracę zespołową, w której znakomicie połączyła się ekspresja ciała, interpretacja literacka i muzyczność.

Kaliskie Spotkania Teatralne są jednym z najstarszych polskich festiwali teatralnych. Odbyły się po raz 55. Na festiwalu nie zabrakło wielkich gwiazd sceny, jak i stawiających pierwsze kroki adeptów; amatorów w profesjonalnych zespołach i zawodowych aktorów realizujących swoje projekty poza instytucjonalną sceną.

W tym roku organizatorzy zaprosili do Kalisza spektakle z teatrów dużych i małych miast, bazujące na tekstach klasycznych i współczesnej literaturze, projekty realizowane przez wybranych członków zespołu lub angażujące nieomal cały skład teatru.

Na zdjęciu: Bożena Borowska-Kropielnicka
Fot. Bartłomiej Jan Sowa