Wiadomości

WYBIERZ SOBIE SPEKTAKL

WYBIERZ SOBIE SPEKTAKL

„Scena Debiutów” to projekt, który daje początkującym reżyserom i scenografom możliwość zmierzenia się z prawdziwymi wyzwaniami pracy na scenie, a następnie – poddania efektów owej pracy pod głosowanie publiczności.

W przedsięwzięciu uczestniczą studenci reżyserii z warszawskiej Akademii Teatralnej oraz Wydziału Architektury Wnętrz i Scenografii Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Stawka, o którą walczą, zmagając się z teatralną materią, jest wysoka: podobnie jak rok temu, wybrany przez publiczność oraz dyrekcję spektakl zostanie włączony do stałego repertuaru Teatru Nowego.

W drugiej edycji „Sceny Debiutów” Państwa ocenie poddamy cztery sztuki współczesnych autorów. Będą to: KEBAB cenionej rumuńskiej dramatopisarki, Gianiny Cărbunariu, VERSUS Rodriga Garcii, teatralnego terrorysty, autora sztuk, reżysera i aktora z Buenos Aires, a także dwa teksty polskich twórców: FAMILY IN PROGRESS Jana Czaplińskiego oraz SMUTKI TROPIKÓW Mateusza Pakuły.

Możliwość wybrania spektaklu, który zagości na stałe w repertuarze Teatru Nowego, to nie jedyna atrakcja, którą przygotowaliśmy dla naszych Widzów. Spośród wszystkich, którzy kupią karnety na pokazy „Sceny Debiutów”, wezmą udział w głosowaniu i uzasadnią swój głos, wyłonimy najlepszych i nagrodzimy voucherami na nasze spektakle oraz teatralnymi gadżetami.

Tegoroczna edycja „Sceny Debiutów” startuje 10 czerwca 2015 roku i potrwa 5 dni. Cena biletu na pojedynczy spektakl to 40/25 PLN. Karnet na cztery spektakle, uprawniający do udziału głosowaniu – 116/76 PLN (karnet mogą kupić jedynie osoby pełnoletnie).

ZOBACZ WIĘCEJ: „Scena Debiutów”, edycja druga