Wiadomości

V JAK VIKTORIA, V JAK VERSUS!

V JAK VIKTORIA, V JAK VERSUS!

Znamy laureatów 5. Forum Młodej Reżyserii. W Krakowie triumfuje Jędrzej Piaskowski i jego VERSUS, spektakl Teatru Nowego w Poznaniu.

Jury w składzie: Anna Augustynowicz, Grzegorz Jarzyna, Paweł Wodziński, Joanna Szewczyk (sekretarz) po obejrzeniu 11 zakwalifikowanych do konkursu prac reżyserskich postanowiło przyznać nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 15000 PLN Jędrzejowi Piaskowskiemu, studentowi Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, za reżyserię przedstawienia pt. VERSUS w Teatrze Nowym w Poznaniu.

Jury wyróżniło kierunek poszukiwań twórczych:
– Patrycji Kowańskiej, studentki PWST im. L. Solskiego w Krakowie – za pracę reżyserską MEWA. 5 SEKUND Z CZECHOWA,
– Michała Salwińskiego, studenta PWST im. L. Solskiego w Krakowie – za pracę reżyserską MINIMUM, zrealizowaną w Teatrze Powszechnym im. Z. Hübnera w Warszawie,
– Agaty Dyczko, studentki Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza za reżyserię przedstawienia MAŁY MA DZIEWCZYNĘ, zrealizowaną w Studiu Teatralnym „Koło” i Teatrze Ochoty w Warszawie.

Stowarzyszenie Autorów ZAiKS przyznało 2 nagrody po 5000 PLN każda:
– Tomaszowi Cyzowi, studentowi Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, za pracę reżyserską TRZY SIOSTRY,
– Laurze Sonik, studentce PWST im. L. Solskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu, za spektakl CALINECZKA.

Nagrodę dyrektora artystycznego TR Warszawa, DEBIUT w TR otrzymał Jędrzej Piaskowski, który dostał propozycję wyreżyserowania spektaklu w TR Warszawa w sezonie artystycznym 2016/2017.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym.

Na zdjęciu: VERSUS – Nikodem Kasprowicz, Antonina Choroszy
Fot. Jakub Wittchen