Wiadomości

DOTKNIJ TEATRU 2016

DOTKNIJ TEATRU 2016

15 województw, 56 miast oraz blisko 150 instytucji i artystów niezależnych. Tak prezentuje się tegoroczna edycja projektu DOTKNIJ TEATRU. Teatr Nowy w Poznaniu, już tradycyjnie, jest jego współrealizatorem.

DOTKNIJ TEATRU to ogólnopolski projekt organizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. Jego celem jest stworzenie możliwości twórczego spotkania artystów teatru i widzów. Poprzez program zawierający różnorodne działania, m.in. spektakle, warsztaty, czytania dramatów, akcje plenerowe, performance, wystawy, próby otwarte, projekcje, wykłady i koncerty, promuje i popularyzuje sztukę teatru i czyni ją dostępną w najróżniejszych przestrzeniach. Widzowie poznają teatr „od kuchni”, zostają zaproszeni do wspólnego tworzenia. Koordynatorami ogólnopolskimi wydarzenia są Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

W ramach siódmej odsłony projektu DOTKNIJ TEATRU, poznański Teatr Nowy pokaże dwa spektakle: ELVISA w reżyserii Michała Siegoczyńskiego (25, 26 marca | 19.00) oraz PO CO PSUĆ I TAK JUŻ ZŁĄ ATMOSFERĘ w reżyserii Aleksandry Jakubczak (30, 31 marca | 19.30).

Dla widzów Teatru Nowego mamy specjalne, ograniczone, pule biletów na każde z czterech, prezentowanych w ramach DOTKNIJ TEATRU, przedstawień w cenie 20 PLN. Sprzedaż tylko w kasie Teatru Nowego na hasło ”Dotknij teatru”. Nie ma możliwości rezerwacji.