Wiadomości

MIEJSCE DLA WSZYSTKICH!

MIEJSCE DLA WSZYSTKICH!

Już w niedzielę, 9 września 2018 roku, zapraszamy Państwa na IV edycję DNIA OTWARTEGO W TEATRZE NOWYM W POZNANIU!

Tegoroczną edycję organizujemy pod hasłem MIEJSCE DLA WSZYSTKICH – bo przecież taki właśnie jest Teatr Nowy, i to już od 95 lat! A do współpracy przy tej edycji zaprosiliśmy też naszych jeżyckich (i nie tylko!) sąsiadów.

Co czeka śmiałków, którzy zechcą spędzić tę wyjątkową niedzielę w Teatrze Nowym?

Nasi goście jak zwykle zyskają szansę na zwiedzenie teatralnych zakamarków, przymierzenie kostiumów i zrobienie sobie w nich szalonej sesji zdjęciowej, udział w pokazie charakteryzacji czy spotkaniu z tajemniczym inspicjentem. Zapraszamy również na specjalne warsztaty aktorskie z BARTOSZEM BUŁAWĄ, który w tym sezonie dołącza do zespołu artystycznego Teatru Nowego. Będzie okazja, by zagrać w teatralną grę planszową, pobawić się klockami, spotkać na warsztatach z ekipą z ICHOT, a nawet – by spotkać się z zaprzyjaźnionymi policjantami i pracującym w policji psem.

Dla odwiedzających jak zwykle przygotowaliśmy też dodatkowe niespodzianki – m.in. bony uprawniające do zakupu biletów na spektakle z wrześniowego repertuaru w specjalnej cenie – tylko 25 PLN!

Wszystkich tych, którzy chcieliby sprawdzić, co dzieje się za kulisami, zapraszamy już 9 września.

Uwaga! Na wszystkie wydarzenia obowiązują zapisy: dniotwarte@teatrnowy.pl

PLAN WYDARZEŃ

Pokaz pracy z policyjnym psem tropiącym
9.30-10.45 | Duża Scena

Sztuki i sztuczki to nie tylko domena teatru. Udowodnią to nasi sąsiedzi z ulicy Kochanowskiego – policjanci, którzy zjawią się w teatrze ze swoim czworonogim podopiecznym, by zaprezentować Państwu jego liczne talenty w dziedzinie tropienia i nie tylko. Zapraszamy – nie tylko wielbicieli psiaków!

Przymierzalnia kostiumów i teatralna foto-ścianka
od 10.00 do 15.00 | foyer Dużej Sceny

Okazja do bezbolesnej i bezstresowej teatralnej metamorfozy dla wszystkich, którzy chcieliby poczuć się przez moment jak teatralne gwiazdy! Zapraszamy do naszego foto-kącika, w którym czekają na Państwa kostiumy z przedstawień Teatru Nowego, gadżety i niepowtarzalna możliwość uwiecznienia nawet najbardziej szalonych przebieranek na fotografiach!

Opowieści z Przewodnikiem CHOĆ/DŹ, ZOBACZ w Teatrze Nowym
– spotkanie i warsztaty z Lucyną Kaczmarkiewicz
11.00-12.15 | Stara Sala Prób | miejsce zbiórki: przy wejściu dla administracji (ul. J.H. Dąbrowskiego 5)

Dużych i małych wielbicieli lokalnej turystyki zapraszamy na poświęcone Poznaniowi spotkanie i warsztaty z Lucyną Kaczmarkiewicz, współautorką CHOĆ/DŹ ZOBACZ! – przewodnika po Trakcie Królewsko-Cesarskim dla dzieci.

Partner wydarzenia:

BRICKS4KIDZ – warsztaty dla dzieci
12.30-14.00 | Trzecia Scena | wejście od Zaułka Krystyny Feldman

Aktorzy specjalizują się w budowaniu kolejnych ról i postaci na scenie… A my postaramy się zbudować kilka postaci… z klocków! Co uda im się zdziałać na Trzeciej Scenie? Przekonajmy się o tym podczas warsztatów!

UWAGA: Ze względu na to, że warsztaty odbędą się w scenografii do jednego ze spektakli, prosimy o zabranie ze sobą obuwia na zmianę.

Spotkanie z inspicjentem
13.00-14.00 | Duża Scena

Kim właściwie jest inspicjent i czym zajmuje się w teatrze? Jak wygląda teatralna codzienność – próby i spektakle? Zapraszamy na spotkanie z człowiekiem, który swoją opowieść na pewno okrasi sporą porcją świeżutkich teatralnych ciekawostek…

Wycieczka po teatrze
14.00 | miejsce zbiórki: przy wejściu dla administracji (ul. J.H. Dąbrowskiego 5)

Niepowtarzalna okazja odbycia spaceru po tych zakamarkach Teatru Nowego, które zazwyczaj nie są dostępne dla widzów: zapraszamy za kulisy, do garderób, pracowni i innych teatralnych kątów… Czas trwania wycieczki – ok. 50-60 minut.

Warsztaty aktorskie – spotkanie z BARTOSZEM BUŁAWĄ
14.15-15.30 | Stara Sala Prób | miejsce zbiórki: przy wejściu dla administracji (ul. J.H. Dąbrowskiego 5)

Najwyższy czas skonfrontować marzenia o aktorstwie z rzeczywistością, a przy okazji… czegoś się nauczyć. Pomoże w tym Państwu BARTOSZ BUŁAWA, aktor Teatru Nowego, który zaprasza na warsztaty, podczas których przekonają się Państwo, z jakimi wyzwaniami trzeba się niekiedy mierzyć na scenie i jak sobie z nimi radzić…

Pokaz charakteryzacji
15.30-16.45 | Duża Scena

Wszystkich, którzy chcieliby doświadczyć cudów teatralnej metamorfozy, zapraszamy na spotkanie z charakteryzatorką. Dla najodważniejszych – możliwość poddania się oszołamiającej charakteryzacji!

Pokaz materiałów archiwalnych TN
19.00 | Duża Scena

Na Dużej Scenie zwykle mogą Państwo podziwiać aktorów. Tym razem jednak oddamy głos przeszłości. Zapraszamy na pokaz materiałów archiwalnych związanych z działalnością Teatru Nowego!

Pozostałe atrakcje
10.00-15.00 | foyer Dużej Sceny

Najmłodszych widzów i sympatyków Teatru Nowego zapraszamy do foyer Dużej Sceny. Będzie tam działać specjalny kącik dla nich, a w nim – teatralne malowanki, przebieranki i gra planszowa dla dzieci i rodziców. W foyer znajdą też Państwo stoiska zaprzyjaźnionych z teatrem firm i instytucji, wygodne fotele, a w pobliżu – teatralny bufet, w którym główną rolę odgrywają prawdziwe pyszności!

Teatr Nowy zastrzega możliwość dokonania korekty godzin.