Wiadomości

KONKURSOWY „HOLOUBEK”

KONKURSOWY „HOLOUBEK”

To już oficjalne. HOLOUBEK SYN PICASSA, spektakl Teatru Nowego w Poznaniu, bierze udział w 25. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Celem Konkursu jest popularyzacja współczesnego dramatu polskiego, promocja rodzimych dramatopisarzy, wspomaganie teatrów wystawiających polski dramat i adaptacje polskiej literatury współczesnej oraz nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych. Do Konkursu zgłaszane są, spełniające kryteria regulaminowe, realizacje sceniczne, których premiera odbyła/odbędzie się na terenie Polski między kwietniem 2018 roku a marcem 2019 roku, i które pozostają w repertuarze w sezonie teatralnym 2018/2019.

Koordynatorem merytorycznym Konkursu jest Jacek Sieradzki, a koordynatorem organizacyjno-finansowym – Maria Stępkowska. Konkurs finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, organizatorem Konkursu jest Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

W I etapie Konkursu spektakle oceni Komisja Artystyczna w składzie: Dominik Gac, Andrzej Lis, Henryk Mazurkiewicz, Piotr Morawski, Jacek Sieradzki, Sandra Szwarc i Zuzanna Berendt. Zwycięzcę 25. edycji Konkursu poznamy na początku sezonu artystycznego 2019/2020.

logo-okwpsw-kopia

it

ministerstwo

Fot. Marcin Baliński