Wiadomości

MDT 2019 – MIEJSCE DLA WSZYSTKICH ZAPRASZA!

MDT 2019 – MIEJSCE DLA WSZYSTKICH ZAPRASZA!

Międzynarodowy Dzień Teatru to dobra okazja, by kolejny raz przypomnieć obowiązujące w Teatrze Nowym hasło: MIEJSCE DLA WSZYSTKICH.

I nie chodzi nam tylko o miejsca na widowni podczas spektakli WIŚNIOWY SAD oraz OSIECKA. BYLE NIE O MIŁOŚCI, choć liczymy na to, że te dwie propozycje zachęcą do wizyty u nas zarówno wielbicieli teatralnej klasyki, jak i spragnionych dobrej muzyki i ciekawych tekstów melomanów. Tego dnia zaproponujemy też Państwu spotkania z wyjątkowymi gośćmi: z tymi związanymi z piękną i wartą przypomnienia przeszłością sceny przy Dąbrowskiego 5 i z tymi, którzy współtworzą jej teraźniejszość.

27 marca zapraszamy zatem na wyjątkowy wernisaż plakatów Piotra Rajkowskiego w foyer Dużej Sceny o godz. 18.00, a także – na spotkanie z Romanem Chojnackim, poetą, krytykiem literackim, redaktorem, autorem scenariuszy teatralnych i byłym sekretarzem literackim Teatru Nowego, oraz Sergiuszem Sterną-Wachowiakiem, poetą, prozaikiem, eseistą, krytykiem literackim, tłumaczem, edytorem, autorem scenariuszy teatralnych, radiowych i telewizyjnych, byłym kierownikiem literackim i dramaturgiem Teatru Nowego; spotkanie odbędzie się po spektaklu na Dużej Scenie (około godz. 21.00), a rozmowie towarzyszyć będzie lektura wierszy Romana Chojnackiego w interpretacji aktorki Teatru Nowego, Marii Rybarczyk.