Wiadomości

DUET Z NOWEGO NA WST

DUET Z NOWEGO NA WST

Nie jeden, ale aż dwa spektakle Teatru Nowego znalazły się w repertuarze tegorocznych Warszawskich Spotkań Teatralnych.

„To już 39. spotkania teatralne – warszawskie, a siódme organizowane na powrót w Teatrze Dramatycznym” – mówi dyrektor WST i Teatru Dramatycznego Tadeusz Słobodzianek. „WST są bardzo szczególnym w Warszawie wydarzeniem. Publiczność warszawska czeka na ten moment. (…) To jest przegląd najważniejszych spektakli w Polsce, czyli najważniejszych spektakli dla dzieci i najważniejszych spektakli w ogóle powstałych w Polsce w roku 2018” – podkreślił.

W nurcie głównym WST będzie można zobaczyć: INSTYTUT GOETHEGO w reż. Cezarego Tomaszewskiego z Teatru Dramatycznego im. Szaniawskiego w Wałbrzychu, 7 MINUT w reż. Adama Biernackiego z Teatru im. Bogusławskiego w Kaliszu, OTCHŁAŃ w reż. Mariusza Grzegorzka z Teatru im. Jaracza w Łodzi, CESKY DIPLOM w reż. Piotra Ratajczaka z Teatru im. Kochanowskiego w Opolu, BENIOWSKIEGO. BALLADĘ BEZ BOHATERA w reż. Małgorzaty Warsickiej i HOLOUBKA SYNA PICASSA w reż. Julii Szmyt (oba z Teatru Nowego im. Łomnickiego w Poznaniu), POPIÓŁ I DIAMENT – ZAGADKĘ NIEŚMIERTELNOŚCI w reż. Marcina Libera z Teatru im. Modrzejewskiej w Legnicy, GROTOWSKIEGO NON-FICTION w reż. Katarzyny Kalwat (koprodukcja Teatru im. Kochanowskiego w Opolu i Wrocławskiego Teatru Współczesnego), FERDYDURKE w reż. Aliny Moś-Kerger z Teatru Powszechnego im. Kochanowskiego w Radomiu, POD PRESJĄ w reż. Mai Kleczewskiej z Teatru Śląskiego im. Wyspiańskiego w Katowicach, TROJANKI w reż. Jana Klaty z Teatru Wybrzeże w Gdańsku oraz spektakl pt. LWÓW NIE ODDAMY w reż. Katarzyny Szyngiery z Teatru im. Siemaszkowej w Rzeszowie.

39. WST potrwają od 3 do 16 kwietnia. Ich organizatorem jest warszawski Teatr Dramatyczny. Spektakle Teatru Nowego w Poznaniu będzie można zobaczyć na Scenie na Woli 8 kwietnia (BENIOWSKI. BALLADA BEZ BOHATERA) i 9 kwietnia (HOLOUBEK SYN PICASSA) o 19.00. Szczegóły na stronie www.warszawskie.org.

Na zdjęciu: Przemysław Chojęta, Małgorzata Łodej Stachowiak/Alicja Juszkiewicz
Fot. Marcin Baliński/Natalia Kabanow