Wiadomości

PIĄTY DZIEŃ TEATRU PUBLICZNEGO

PIĄTY DZIEŃ TEATRU PUBLICZNEGO

W tegorocznej akcji „Bilet do teatru za 350 groszy” weźmie udział blisko 100 teatrów publicznych z 40 polskich miast.

Teatr Nowy w Poznaniu w ramach Dnia Teatru Publicznego pokaże spektakl w reżyserii Piotra Trojana pt. NA OBRAZ I PODOBIEŃSTWO SWOJE (22 maja | 19.30 | Scena Nowa). Sprzedaż biletów za 350 groszy prowadzić będziemy tylko 18 maja – tylko w teatralnej kasie. Nie można ich rezerwować*.

„Piąty Dzień Teatru Publicznego chcemy świętować pod znakiem SUKCESU. Przede wszystkim sukcesu wszystkich teatrów publicznych, które pracują pełną parą, na najwyższych obrotach, realizując swoją misję. Mamy w teatrach coraz więcej widzów w różnym wieku, nowe premiery, ożywioną klasykę i najświeższe propozycje młodych dramatopisarzy. To jest też sukces naszej akcji „Bilet do teatru za grosze”, bo realizujemy ją wspólnie po raz piąty i weźmie w niej udział blisko sto teatrów i tyle samo spektakli. Tegoroczne 350 groszy odwołuje się też do sukcesu ekonomicznego, jaki stale działający teatr publiczny generuje dla miejsca, w którym działa. Trzeba przypominać, że 1 złotówka dotacji dla teatru wygenerowała w 2017 roku tzw. efekt ekonomiczny w wysokości 3,68 zł” – mówi Dorota Buchwald (cytat za www.dzienteatrupublicznego.pl/#2019).

Dniu Teatru Publicznego towarzyszyć będzie pilotażowe badanie czynników sukcesu… Teatru Nowego w Poznaniu. Badanie będzie miało formę zindywidualizowanej internetowej ankiety dla trzech grup oceniających, która od 18 maja dostępna będzie pod adresem www.ocenteatr.pl oraz na stronach teatrów biorących udział w akcji.

***
*) Jedna osoba będzie mogła nabyć maksymalnie dwa bilety.