Wiadomości

60. MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU

60. MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU

Przed nami kolejny Międzynarodowy Dzień Teatru, którego nie możemy przeżywać i celebrować wspólnie podczas wieczornego spotkania.

Odwoływanie spektakli to zawsze najbardziej przykra ostateczność, która boleśnie dotyka zarówno Widzów, jak i Ludzi Teatru: zespół aktorski, inspicjentki i inspicjentów, pracowników obsługi sceny; wszystkich tych, którzy oddają swój czas, talent, a nierzadko zdrowie dla końcowego efektu w postaci przedstawienia.

Wszystkim Państwu bardzo dziękuję za przekazywane w tym jakże trudnym czasie wspaniałe dowody przywiązania i solidarności. Stanowi to dla nas prawdziwą otuchę i podtrzymuje wiarę w sens naszego istnienia.

Życzę wszystkim – po obu stronach rampy – jak najszybszego powrotu do odczuwania Teatru wszystkimi zmysłami, w tym zwłaszcza zapachu i smaku.

Wierzę, że dzięki naszej ogromnej duchowej sile przetrwamy!

Piotr Kruszczyński
Dyrektor Teatru Nowego w Poznaniu


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

Orędzie na przypadający 27 marca Międzynarodowy Dzień Teatru autorstwa Helen Mirren, wybitnej brytyjskiej aktorki teatralnej, telewizyjnej i filmowej.

Orędzie Polskiego Ośrodka Międzynarodowego Instytutu Teatralnego (ITI) autorstwa Justyny Sobczyk, twórczyni warszawskiego Teatru 21, pedagożki teatru, reżyserki, wykładowczyni na Akademii Teatralnej w Warszawie.


Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru od 27 marca (od godz. 17.00) do 29 marca (do godz. 19.00) zapraszamy na spektakl on-line DZIEWCZYNKA Z ZA/PRZYSZŁOŚĆ BOLI TYLKO RAZ w reżyserii Mariusza Zaniewskiego. Dostęp do spektaklu znajduje się TUTAJ.