Wiadomości

LISTOPADOWE SPEKTAKLE JUŻ W SPRZEDAŻY

LISTOPADOWE SPEKTAKLE JUŻ W SPRZEDAŻY

Choć w listopadzie wydaje się, że świat nieco zwalnia obroty, nie da się tego samego powiedzieć o Teatrze Nowym. Tutaj – jak zwykle o tej porze roku – będzie się działo sporo: przygotowaniom do dwóch grudniowych premier, o których opowiemy Państwu już niebawem, towarzyszyć będą bowiem prawdziwe hity, a co za tym idzie – spora porcja interesujących scenicznych spotkań. I, co najlepsze, właśnie ruszyła sprzedaż biletów na wszystkie te późnojesienne wydarzenia!

Na dobry początek zaproponujemy Państwu Scenę Nową i spotkanie z JEDNOOKIM KRÓLEM, czyli doskonale przyjętym reżyserskim debiutem Antoniny Choroszy. Banalny punkt wyjścia – kolacja, która ma uczcić spotkanie po latach – szybko okazuje się zaledwie pretekstem do rozwinięcia brawurowej opowieści o miłości, nienawiści, winie, odkupieniu i… pozorach. Brawury nie zabraknie też WOYZECKOWI, którym powitamy listopad na Dużej Scenie – ostrzegamy jednak, że kto raz da się wciągnąć w kryminalną historię wokół tytułowej postaci, ten zawsze już będzie spoglądać na rzeczywistość jak wytrawny gracz na kolejne planszowe lub komputerowe wyzwania.

Następny weekend – w tym przypadające w sobotę święto narodowe – uczcimy wielkim powrotem KANAPKI Z CZŁOWIEKIEM. Spektakl Jerzego Satanowskiego, złożony z niezwykle aktualnych i wbijających w fotele piosenek Jacka Kaczmarskiego, to prawdziwa gratka dla wielbicieli muzycznego oblicza Teatru Nowego.

Kilka dni później na wielbicieli TN czeka prawdziwa gratka: 16 listopada zaplanowaliśmy pokaz przedpremierowy POWROTU ODYSA Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Michała Telegi. Będą Państwo mogli z wyprzedzeniem przekonać się, jak to wyjątkowe dzieło, inspirowane jednym z najsłynniejszych greckich mitów, zinterpretuje przedstawiciel młodego pokolenia polskich reżyserów…

Zaprosimy też Państwa na kolejną wyprawę do mrocznego lasu ateńskiego pod wodzą Jana Klaty – weekend ze SNEM NOCY LETNIEJ z pewnością dostarczy naszym Widzom mnóstwa intrygujących tropów, pomysłów i odkryć. Dla równowagi na Trzeciej Scenie zagramy jeden z najdłużej obecnych w repertuarze TN spektakli – wstrząsająco aktualny monodram Edyty Łukaszewskiej PORNO. KIEDY WŁADZA DECYDUJE, KIM JESTEŚ.

Listopad to też moment na coroczną wizytę w Pile – tym razem w ramach festiwalu „Teatr – pasja rodzinna” tamtejszej widowni zaprezentujemy JEDNOOKIEGO KRÓLA. Okazja do spotkania z nim poza siedzibą TN nadarzy się już 21 listopada.

Ostatni weekend miesiąca to natomiast seria ciekawych propozycji dla podglądaczy: będzie więc można zajrzeć do pełnego duchów ALTE HAJM/STAREGO DOMU, zerknąć za firanki w oknie pewnego poznańskiego mieszkania, w którym rezydować będą nieokiełznane PREZYDENTKI albo – zapuścić się w głąb głów i dusz młodych ludzi za sprawą TAK SOBIE W KOSMOSIE PŁYWAM. Na dokładkę dorzucimy podróż w przeszłość – prosto w rozśpiewane lata 50. XX wieku. Przewodnikiem podczas tej wycieczki będzie Andrzej Lajborek, który znów udowodni nam, że ŚWIAT NIE JEST TAKI ZŁY. I tego się trzymajmy – zwłaszcza w listopadzie!

A na listopadowe szarości i ulewy polecamy, oczywiście, solidną, bo trzytomową dawkę witaminy T jak teatr, czyli nasze wydawnictwo jubileuszowe: STO LAT TEATRU NOWEGO W POZNANIU!