Wiadomości

NIE ŻYJE KRZYSZTOF WASIELEWSKI

NIE ŻYJE KRZYSZTOF WASIELEWSKI

Z wielkim żalem zawiadamiamy, że w wieku 69 lat zmarł Krzysztof Wasielewski – rzemieślnik teatralny, ceniony oświetleniowiec, wspaniały człowiek, który Teatrowi Nowemu poświęcił 42 lata życia (1977-2019).

„Dla mnie – jak dla większości zespołu – w teatrze był «od zawsze». Od niego uczyłem się pracy w kabinie oświetleniowców, zawsze mogąc liczyć na jego fachowość, rzetelność i ogromną życzliwość. Miał swoje ukochane spektakle – jak LOT NAD KUKUŁCZYM GNIAZDEM i ZAGRAJ TO JESZCZE RAZ, SAM, ale każde przedstawienie traktował tak samo: pracując w pełnym skupieniu, bez wymówek, bez rozpraszania się. Nauczył mnie zwłaszcza tego, że egzemplarz, dokładnie opisany uwagami ułatwiającymi realizację (do dziś wspominam z rozczuleniem takie teksty jak «Uwaga, Andrzej mruczy po piosence» na marginesie), trzeba mieć zawsze otwarty na właściwej stronie, by śledzić tekst – nawet jak gra się po raz setny i zna się dany spektakl na pamięć. Ale też tego, że poza profesjonalizmem w tej pracy liczy się równie mocno serdeczne i otwarte podejście do współpracowników, niezależnie od ich funkcji czy stażu. Zjednywał sobie ludzi. Będziemy za nim bardzo tęsknić” – wspomina Leszek Kargol, jeden z jego najbliższych przyjaciół.

Rodzinie i przyjaciołom Zmarłego przekazujemy wyrazy współczucia.

***

Pogrzeb odbędzie się we wtorek, 24 października, na cmentarzu parafii św. Stanisława Kostki (cmentarz winiarski, ul. Łowmiańskiego 60). O godz. 11.00 rozpocznie się msza poprzedzająca uroczystości pogrzebowe.

Fot. z archiwum TN