Nowy+

ANATOMIA WOYZECKA

Dyskusja przed premierą

Czy wiedzieliście, że polska prapremiera WOYZECKA Georga Büchnera ma poznański rodowód? Doszło do niej 3 czerwca 1959 roku w Teatrze Nowym, będącym w owym czasie częścią poznańskich Państwowych Teatrów Dramatycznych. 3 lata wcześniej z dramatem mogli zapoznać się widzowie Teatru Telewizji.

Dokładnie 23 301 dni później spotkamy się, by w gronie pasjonatów porozmawiać o idei tego niedokończonego dzieła. Okazja jest niebagatelna – 25 marca 2023 roku na Dużej Scenie Teatru Nowego pokażemy Państwu premierowo WOYZECKA w reżyserii Zdenki Pszczołowskiej, która będzie jedną z uczestniczek tego spotkania. Prócz niej zaproszenie na panel dyskusyjny przyjęły również: Anna Róża Burzyńska, doktor literaturoznawstwa z Katedry Teatru i Dramatu Uniwersytetu Jagiellońskiego, autorka książki ATLAS ANATOMICZNY GEORGA BÜCHNERA, doktor Magdalena Rewerenda, teatrolożka, recenzentka, badaczka teatru z Katedry Teatru i Sztuki Mediów UAM oraz Magdalena Koryntczyk, dramaturg Teatru Nowego w Poznaniu.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś o najnowszym spektaklu Teatru Nowego jeszcze przed jego oficjalnym wejściem na afisz: dowiemy się, jakie są najciekawsze tropy interpretacyjne, jakie pomysły towarzyszyły twórcom podczas pracy nad spektaklem i w jaki sposób możemy dzisiaj odczytywać ten napisany w 1837 roku i wciąż trzymający w napięciu dramat o morderstwie, podejrzeniach i grze przypadku.

Ograniczenia wiekowe:
bez ograniczeń
Ceny biletów w kasie teatru i on-line:
10 PLN