Nowy Poznaje Świat

NOWY POZNAJE ŚWIAT. LEGENDY POZNANIA

Czy na scenę mogą wchodzić tylko dorośli? Oczywiście, że nie! Zapraszamy tym razem na spotkanie z dzieciakami, które spełniają swoje aktorskie marzenia! I – przy okazji Światowego Dnia Książki, który wypada nieco wcześniej, 23 kwietnia – ze zbiorem legend KOZIOŁKI, RURY I CZARCIE OGONY, które zainspirowały młodych artystów.

Grupa „DoReMiZa” to dziecięca grupa teatralna działająca przy Domu Kultury „Remiza” w Plewiskach, której członkami grupy są uczniowie szkół podstawowych z tej miejscowości. Młodzi aktorzy mają na swoim koncie kilka autorskich przedstawień dla dzieci. Starają się w nich wykorzystywać różne formy sztuki scenicznej – piosenkę, monolog, kabaret, teatr lalek itp.

LEGENDY POZNANIA składają się z trzech części. Pierwsza z nich to legenda o pustelniku z Muszej Góry, opowiadająca historię pustelnika i jego konfrontacji z diabłem. Druga opowieść – o królu kruków – to przedstawiona w formie teatru lalek historia poznańskiego trębacza Przemka i jego syna Bolka, którzy przysłużyli się miastu, broniąc go przed złowrogą armią. Trzecia część to skecz kabaretowy, przygotowany przez artystów i reżysera wszystkich przedstawień, Przemka Mazurka. Nie zabraknie również wspólnego śpiewu, a na dzieci, które odwiedzą nasze spotkanie, czekać będą drobne upominki.

Książka KOZIOŁKI, RURY I CZARCIE OGONY została wydana w ramach projektu Poznański Szlak Legend dla Dzieci realizowanego z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego przez Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT (operator Bramy Poznania i Traktu Królewsko-Cesarskiego).

Dzieci, które przed spotkaniem przejdą grę miejską znajdującą się w folderze Poznańskiego Szlaku Legend dla Dzieci (do pobrania na www.szlaklegend.pl oraz w punktach informacji miejskiej i turystycznej) i pokażą poprawną odpowiedź, otrzymają książkę z legendami!

Sugerowany wiek uczestników:
od 5 do 11 lat
Kiedy:
28 kwietnia 2019 | 13.00 | Scena Nowa
Bilety:
5 PLN (dla dzieci)
10 PLN (dla dorosłych)
dostępne w kasie Teatru Nowego

|