Nowy+

PAMIĘTAJMY O OSIECKIEJ

Koncert finalistów konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej"

W wyjątkowość i skalę poetyckiego talentu Agnieszki Osieckiej nie wątpi dziś chyba nikt. Cytaty z jej piosenek na dobre zapisały się w świadomości Polaków, zaś nazwisko znane jest nawet tym, którzy z muzyką niewiele mają wspólnego… We współczesnym, pełnym chaosu i hałasu świecie wezwanie „Pamiętajmy o Osieckiej” musi jednak wybrzmieć ze szczególną mocą, bo i jej piosenki – pełne czułości i atencji dla drobiazgów – są temu światu szczególnie potrzebne.

Wiedzą o tym doskonale organizatorzy XVIII edycji Konkursu PAMIĘTAJMY O OSIECKIEJ – Fundacja „Okularnicy”. Wiedzą też tłumnie zgłaszający się do eliminacji uczestnicy, dla których poetka była i jest ważną inspiracją. Wie wreszcie publiczność, niecierpliwie wyczekująca finałowych koncertów w Sopocie, w Warszawie, a od kilku lat – także w Poznaniu.

25 września zapraszamy Państwa na muzyczną ucztę. Na Dużej Scenie znów zabrzmią znane i mniej znane przeboje królowej polskiej piosenki w nowych, smakowitych aranżacjach, a nad całością czuwać będą: dyrektor konkursu, Jerzy Satanowski, od lat uwodzący poznańską publiczność swoją muzyką, oraz brawurowo prowadząca kolejne edycje Magdalena Smalara.

Wystąpią:

MARTYNA DUDEK
EMILIA HAMERLIK
BARTŁOMIEJ KAWAŁEK
KAJA KAŹMIERCZYK
JUSTYNA KOKOT
WERONIKA KOWALSKA
NATALIA LESZ
KAROLINA MICOR
LIDIA PRONOBIS
KRZYSZTOF SZCZEPANIAK

Muzycy: JAKUB LUBOWICZ z zespołem

Partner wydarzenia

Fundacja Okularnicy

Prezentacja w Teatrze Nowym w Poznaniu:
25 września 2015, 19.00, Duża Scena
Spektakl trwa:

Ograniczenia wiekowe:
bez ograniczeń
Ceny biletów w kasach teatru:
55/35 PLN (norm./ulg.)
Ceny biletów on-line:
50/30 PLN (norm./ulg.)

PAMIĘTAJMY O OSIECKIEJ