PRÓBNIK. ANDREI ZAGORODNIKOV

PRÓBNIK to przyrząd elektryczny pozwalający sprawdzić, czy w przewodach występuje napięcie. Teatralny cykl, który wystartował w Teatrze Nowym w listopadzie 2019 roku, opiera się na podobnej zasadzie: raz na kilka tygodni przekonamy się, jakie reakcje w 20-osobowej grupie Widzów wywołają wybrane przez młodych reżyserów teksty dramatyczne. Zapraszamy!


Aleksander Ostrowski
INTRATNA POSADA

Reżyseria: ANDREI ZAGORODNIKOV
Inspicjent: JÓZEF PIECHOWIAK

Obsada:

EDYTA ŁUKASZEWSKA
PAWEŁ BINKOWSKI
DAWID PTAK


Archaiczna sztuka czy całkiem współczesna historia? Rodzajowa komedia czy raczej dramat z zakończeniem godnym antycznej greckiej tragedii? Wiek XIX – czy raczej XXI?

Porozmawiajmy o tym, czego doświadcza młoda osoba, która wkracza w tzw. dorosłe życie z zapasem marzeń, przekonań, pomysłów, zasad moralnych – i która za wszelką cenę próbuje pozostać w nim… sobą. Przed Państwem odwieczny konflikt między jednostką a społeczeństwem, które bardziej od indywidualizmu ceni umiejętność dopasowania się i które z łatwością dokonuje podziału na „swoich” i „obcych”. Co zrobić, żeby znaleźć się po tej właściwej stronie? Z czego trzeba zrezygnować? I dlaczego w tle wciąż pobrzmiewa hamletowskie „Być albo nie być”?


Kiedy, gdzie:
6 lutego 2020 | 19.00 | Foyer Dużej Sceny
Ceny biletów:
20 PLN (dostępne w kasie Teatru Nowego
i w sprzedaży on-line)