Czytnik

SPOTKANIE Z ANNĄ CIEPLAK, JAKOBE MANSZTAJNEM ORAZ MACIEJEM MARCISZEM

W wielu kulturach trójka jest liczbą doskonałą – symbolem szczęścia, świadomości i rozwoju. To wszystko może Państwu zapewnić majowy CZYTNIK – i spotkanie z trójcą wyśmienitych twórców.

Anna Cieplak, autorka LEKKIEGO BAGAŻU, to mistrzyni w portretowaniu początkujących dorosłych, co czyni z precyzją zaprawioną sporą porcją wyrozumiałości i poczucia humoru. W swojej najnowszej książce konfrontuje młodzieńczy idealizm bohaterów z – brutalną nieraz – małomiasteczkową rzeczywistością, zastanawiając się, czy i kiedy pozornie lekki bagaż wczesnej dorosłości może się jednak okazać zbyt ciężki…

Jakobe Mansztajn – bloger, doskonale znany nie tylko fanom MAKE LIFE HARDER, i poeta, co stałych bywalców CZYTNIKA bynajmniej nie zaskakuje – dostarczy nam pretekstu do rozmowy o poezji i satyrze. To twórca, który doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że wyznacznikiem sukcesu we współczesnym świecie pozostają raczej kwestie finansowe, a nie dobry literacki styl, bo sam przemierzył tę drogę, złość na świat odreagowując w najlepszy możliwy sposób: tworząc.

Maciej Marcisz niedawno wydał TAŚMY RODZINNE – w opowieści o perypetiach wydziedziczonego trzydziestolatka, który postanawia odzyskać życzliwość rodziny i – co za tym idzie – należny mu majątek, przemycając wnikliwą i dowcipną zarazem analizę takich kwestii, jak (nie)radzenie sobie z dorosłością, fatalna siła pieniądza i toksyczne poczucie wyjątkowości, które może wpędzić w nie lada kłopoty.

Lekturze fragmentów tekstów autorstwa naszej czytnikowej „trójcy świetnej” towarzyszyć będzie – jak zwykle – pełna pasji i humoru dyskusja: o poszukiwaniu spełnienia i sukcesów, o ciągłej pogoni za lansem i o tym, co nieraz może uratować życie pisarza: od szlachetnego dystansu do rzeczywistości po… „chwilówki”.

Obsada:
EDYTA ŁUKASZEWSKA
OLIWIA NAZIMEK
MARIA RYBARCZYK
BARTOSZ BUŁAWA
WALDEMAR SZCZEPANIAK

Kiedy, gdzie:
20 maja 2019 | 19.00 | Trzecia Scena
Ceny biletów:
5 PLN (dostępne w kasie Teatru Nowego
i w sprzedaży on-line)

SPOTKANIE Z ANNĄ CIEPLAK, JAKOBE MANSZTAJNEM ORAZ MACIEJEM MARCISZEM