TE_ATRAKCJE 2

Projekt TE_ATRakcje powstał z myślą o najmłodszych poznaniakach. To do nich głównie adresujemy cykl przedstawień o najwyższym poziomie artystycznym, których tematyka zawiera ważne treści społeczne. Każdej prezentacji teatralnej towarzyszą warsztaty dla dzieci, rodziców lub nauczycieli (stąd połączenie słów „teatr” i „akcje”). Sukces pierwszej edycji projektu udowodnił, że sztuka dla dzieci wnosi nowe, ważne wartości do życia tak najmłodszych, jak i ich rodziców.

Do drugiej odsłony TE_ATRakcji zaprosiliśmy trzy spektakle.

W czerwcu 2015 roku mogli Państwo obejrzeć UROK TUWIMA w reżyserii Konrada Dworakowskiego i w muzycznej aranżacji Piotra Nazaruka – spektakl, który pozwala na nowo zachwycić się uwielbianymi przez wszystkich czytelników wierszami Juliana Tuwima, zabawny, choć czasem także melancholijny, czerpiący z estetyki cyrku. Towarzyszące wydarzeniu warsztaty dla nauczycieli dotyczące pracy z z utworami poetyckimi, poprowadziła Justyna Czarnota z Instytutu Teatralnego w Warszawie.

W sezonie 2015/2016 czekają na Państwa jeszcze 2 przedstawienia. DREWNOSTUKI (Holtzklopfen) z Helios Theater z Hamm to kameralne widowisko dla najmłodszych zafascynowanych poznawaniem otaczającej rzeczywistości. Zaprosimy naszych małych widzów do świata stworzonego z drewna, wypełnionego zapachem trocin i rozbrzmiewającego stukami, pukami, trzaskami oraz szumami. Po spektaklu artyści wciągną wszystkich do wspólnej zabawy.

Ostatnia prezentacja – THE WOLF GAME ze znanego już naszym widzom Teatro Distinto z Valenzy – postawi pytania o znaczenie negatywnych emocji w życiu każdego z nas oraz o granice ich wyrażania. Podobnie jak w KISH KUSHU (prezentowanym z sukcesem podczas zeszłorocznej edycji TE_ATRakcji) temat będzie poważny, ale okraszony poczuciem humoru. Po każdym spektaklu odbędą się warsztaty tematyczne dla dzieci z rodzicami prowadzone przez Natalię Minge z Centrum Psychologiczno-Coachingowego Inspeerio.

Projekt TE_ATRakcje2 dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

ministerstwo

Kurator projektu: AGATA DRWIĘGA
Opieka organizacyjna: AGNIESZKA CHEŁKOWSKA-MADEJ
Partnerzy projektu:

aqlturkapl

dzieci_poznan_logo

logo_woj_wielko

logo_czasdzieci_jpg_300px