Wiadomości

SCENA DEBIUTÓW. WYBÓR WIDZÓW

Bardzo nas cieszy, że projekt Scena Debiutów spotkał się z tak dużym zainteresowaniem naszych widzów. Dziękujemy za wszystkie, licznie oddane głosy i interesujące uzasadnienia swoich wyborów. Oto wyniki plebiscytu:

Miejsce I – spektakl Marzec Iriny Waśkowskiej w reż. Tomasza Cymermana (PWST Kraków)

Miejsce II – spektakl Dzieci Zony Walerija Szergina w reż. Grzegorza Reszki (AT Warszawa)

Miejsce III – spektakl Ruska śmierć Iriny Waśkowskiej w reż. Agaty Dyczko (AT Warszawa)

Ostatecznie zdecydowaliśmy, że co najmniej dwa z wybranych przez Państwa spektakli znajdą się w naszym repertuarze jeszcze w tym sezonie! Wkrótce poinformujemy o terminie pierwszej premiery.

W poniedziałek, 15 września 2014, skontaktujemy się z wybranymi osobami, które najciekawiej uzasadniły swój wybór, aby przekazać im atrakcyjne, teatralne nagrody.

Dziękujemy za wszystkie głosy!

O Rosji można – i należy – mówić w różnych kontekstach, nie ograniczając się jedynie do, i tak już wszechobecnej w naszym świecie, polityki. Teatr Nowy zaprasił na pasjonującą wyprawę w głąb Rosji prywatnej, w głąb domów i dusz jej obywateli, w ramach pierwszej edycji projektu „Scena Debiutów”. Teksty młodych rosyjskich dramaturgów, uczniów Nikołaja Kolady, opracowali studenci reżyserii z warszawskiej Akademii Teatralnej i krakowskiej PWST oraz Wydziału Architektury Wnętrz i Scenografii Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.