Wiadomości

TO IDZIE MŁODOŚĆ – WEEKEND MŁODEGO TEATRU

W ostatni weekend września sceniczne deski opanują świeżo upieczeni aktorzy, młodzi twórcy, o których za moment będzie głośno, oraz finaliści jednego z najważniejszych konkursów wokalnych w kraju.

PAMIĘTAJMY O OSIECKIEJ
Koncert gościnny
26 września | 18.00 i 20.00 | Duża Scena
Bilety: 55/35 PLN

Nie mów mi o miłości – zarzekała się w jednej z piosenek Agnieszka Osiecka. Spełnimy tę kokieteryjną prośbę i nic nie powiemy, za to – zaśpiewamy! Podczas prowadzonego przez Magdalenę Smalarę wyjątkowego koncertu, młodzi wokaliści – a wśród nich także ubiegłoroczna laureatka, Julia Rybakowska z Teatru Nowego, udowodnią, że Osieckiej nie da się zapomnieć. I że nie da się nie kochać jej piosenek, uwodzących kolejne pokolenia słuchaczy z niesłabnącą mocą…
Poleca Jerzy Satanowski.

DYPLOM Z KOSMOSU
Spektakl gościnny PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie, reż. Ewa Kaim
27 września | 20.00 | Duża Scena
28 września | 19.00 | Duża Scena
Bilety: 55/35 PLN

Krzyki, brawa na stojąco, szał ciał, no mówię że kosmos. I tak jest za każdym razem po DYPLOMIE Z KOSMOSU w krakowskim PWST. Zrobiło się nam kultowe przedstawienie. Załapałem się na jedno z ostatnich przedstawień i jestem szczęśliwy. Energia z kosmosu, elektro-orgazm. Gdybym był dyrektorem jakiegokolwiek teatru błagałbym na kolanach Ewę Kaim żeby wyreżyserowała spektakl. DYPLOM Z KOSMOSU udowadnia, że przedstawienie muzyczne nie musi być tandetą. (Łukasz Maciejewski)

ZABAWA JAK NIGDY
Spektakl gościnny Studia Aktorskiego STA pod kierunkiem aktora Teatru Nowego, Waldemara Szczepaniaka.
27 września | 17.00 | Trzecia Scena
Bilety: 20 PLN

W portowej knajpie spotykają się śpiewacy, dziwki, tancerze, policjanci, aktorzy, hazardziści, biznesmeni, komicy… Ludzie przegrani i ludzie sukcesu. Tłuste koty i głodne psy. Łączy ich wrażliwość, potrzeba sztuki i marzenia. Zakochują się, zabijają, żyją. Oto zabawa w teatr. Zabawa jak nigdy. (Waldemar Szczepaniak)

Na zdjęciu: Dyplom z Kosmosu
Fot. Grzegorz Łukawski