Wiadomości

SZPIEDZY, SABOTAŻ I TAJEMNICE

SZPIEDZY, SABOTAŻ I TAJEMNICE

Weź udział w dwóch grach miejskich organizowanych przez Teatr Nowy tuż przed premierą spektaklu pt. Obwód głowy w reżyserii Zbigniewa Brzozy.

Czy wiesz, że w aptece, obok której codziennie przechodzisz, był punkt kontaktowy siatki dywersantów? Chcesz odkryć losy ludzi w niekonwencjonalny sposób? Poznań skrywa wiele tajemnic. Teatr Nowy w Poznaniu przed premierą Obwodu głowy zaprasza na grę akcji „Operacja Wittke. Masz tylko godzinę” (17 października) oraz na „Odwet” – rowerową grę miejską (23 października).

OPERACJA WITTKE. MASZ TYLKO GODZINĘ

Gry typu „escape the room” to popularne na całym świecie gry akcji, które dzieją się w świecie rzeczywistym. Ich istotą jest wydostanie się z zamkniętego pomieszczenia. Aby to zrobić, trzeba rozwiązać znajdujące się w pokoju zagadki. Wygrywamy wtedy, kiedy zmieścimy się w limicie czasu. Już w najbliższy piątek, 17 października, będzie okazja, aby w taką grę zagrać w Poznaniu.

„Operacja Wittke. Masz tylko godzinę” polega na zrekonstruowaniu burzliwej historii pewnej rodziny. Znajdziecie się w zagraconym, od dawna nieużytkowanym korytarzu jednej z instytucji III Rzeszy. Twój zespół będzie miał godzinę na rozwikłanie zagadki losów rodziny i odnalezienie zaginionej kobiety. Jeśli Wam się nie uda, zostaniecie aresztowani…

Termin: 17 października, piątek, godz. 17.00-21.00
Zapisy (indywidualne lub grupowe, max. 6 osób): promocja@teatrnowy.pl
Tury: 17.00, 18.00, 19.00, 20.00

ODWET

Konspiracyjna, rowerowa gra miejska.

Poznań czasów II wojny światowej, szpiedzy, gestapo i ruch podziemny. Zostań członkiem Związku Odwetu i sabotuj działania wojsk niemieckich. W czwartek 23 października 2014 o godzinie 17.00 miasto stanie się planszą do gry! 

Uczestnicy konspiracyjnej gry miejskiej, będą realizować na terenie Poznania działania sabotażowo-dywersyjne. Często nie zdajemy sobie sprawy, że mijane na co dzień budynki i instytucje były miejscami niecodziennych wydarzeń, ważnych dla historii Poznania i kraju. 

Fabuła rowerowej gry miejskiej jest oparta na historii rodziny Franciszka Witaszka oraz działalności Związku Odwetu Okręgu Poznańskiego, który aktywnie i w niekonwencjonalny sposób sabotowali działania niemieckiej armii.

Na pewno przyda się rower, a wszystkie informacje o miejscu spotkania i rozpoczęcia gry uczestnicy otrzymają sms’em.

Termin: 23 października, godz. 17.00-20.00
Zapisy: promocja@teatrnowy.pl

Na zdjęciu: Obwód głowy
Fot. Jakub Wittchen