Wiadomości

WĘDRUJĄCY MICKIEWICZ

WĘDRUJĄCY MICKIEWICZ

W Teatrze Nowym wychodzimy z założenia, że tym, co dobre, należy się dzielić. Toteż bez zwłoki wyruszamy w listopadzie w tournée po Polsce, by Publiczności spragnionej klasyki zaprezentować najgłośniejszy i najbardziej doceniony przez krytyków oraz Widzów spektakl poprzedniego sezonu: kolorowe, błyszczące i urzekające Dziady w reżyserii Radosława Rychcika.

Już 4 listopada Mickiewicza podanego po amerykańsku będą mogli skosztować Widzowie Festiwalu „Wybrzeże Sztuki” w Gdańsku. 10 listopada nawiedzimy z naszymi duchami katowicki Festiwal Sztuki Reżyserskiej „Interpretacje”, a 16 listopada zawędrujemy aż do Rzeszowa, by spotkać się z tamtejszą Publicznością podczas Festiwalu Nowego Teatru. A już 9 grudnia postaramy się podbić Dziadami Kraków i gości Festiwalu „Boska Komedia”.

Nie oznacza to jednak, że zaniedbujemy Wielkopolskę – już 24 listopada Widzowie, którzy odwiedzą Regionalne Centrum Kultury w Pile, będą tam mogli zobaczyć inny spektakl Radosława Rychcika – Dwunastu gniewnych ludzi – i osobiście zająć się badaniem poszlak, zeznań oraz dowodów w sprawie pewnego młodego ojcobójcy…

Na zdjęciu: Dziady – Julia Rybakowska, Oksana Hamerska, Anna Mierzwa, Tomasz Nosinski
Fot. Jakub Wittchen