Wiadomości

TEDXPOZNAŃSALON W TEATRZE NOWYM

TEDXPOZNAŃSALON W TEATRZE NOWYM

Spotkania tylko raz w roku to dla nas zdecydowanie za mało, dlatego postanowiliśmy zapoczątkować nową inicjatywę – TEDxPoznańSalon.

Spotkania TEDxSalon mają bardziej kameralny charakter i odbywają się w regularnych odstępach czasowych. Ich uczestnicy wspólnie oglądają najciekawsze prezentacje w ramach konferencji TED i TEDx z całego świata.

Dlaczego warto wspólnie oglądać TED talks? Dlatego, że prezentacje to dopiero początek przygody. Każdy film to źródło niezwykłych inspiracji i tematów do dyskusji. Natomiast TEDxPoznańSalon to miejsce, gdzie fani konferencji TED i TEDx mogą się poznać i porozmawiać.

Co zobaczymy? Dan Gilbert objaśni wzór (znany już od 1738 roku!), dzięki któremu już zawsze będziemy wiedzieć, jak się zachować i jakich wyborów dokonać… po czym z równą precyzją wyjaśni, dlaczego i tak – choćbyśmy bardzo chcieli – nigdy z niego nie skorzystamy.

Zaprosimy Was też do wspólnego poszukiwania odpowiedzi na pytanie o to, co sprawia, że warto żyć. Czy na pewno „pieniądze szczęścia nie dają”? Od latających talerzy do stanu przepływu.

Julian Treasure, który na co dzień doradza pracownikom największych firmom na świecie, jak powinniśmy używać naszego głosu, w 10-minutowym wystąpieniu opowiada o nawykach mówienia, które powinniśmy porzucić, aby lepiej komunikować się z innymi ludźmi.

O swoim pomyśle na pozbycie się wieżowców z miast opowie natomiast Moshe Safdie, twórca legendarnego zespołu mieszkaniowego Habitat z 1967 roku.

W ostatnim TED talk zabierzemy was w świat dźwięków. Jeśli sądzicie, że muzyka klasyczna nie jest dla wszystkich, Benjamin Zander przekona was, że jest inaczej. Podczas jego eksperymentu dowiemy się, m.in., co wspólnego ma Hamlet z Chopinem a co pośladki z grą na fortepianie.

Kiedy? TEDxPoznanSalon odbędzie się 27.11.2014 w Teatrze Nowym w Poznaniu o godzinie 20.00. Wstęp bezpłatny.

Rezerwacja biletów: http://tedxpoznansalon1.eventbrite.com/?aff=pr