Wiadomości

SZLACHETNA PACZKA 2014

SZLACHETNA PACZKA 2014

Czy Zespół Teatru Nowego to „Szlachetna paczka”? W pierwszej połowie grudnia postaramy się tego dowieść. Chcecie przyłączyć się do naszej zbiórki? Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji akcji „Szlachetna paczka”.

Na naszą pomoc czekają pan Stefan i pani Wiesława, starsze małżeństwo.

Listę potrzeb znajdą Państwo niżej. Wszystkich, którzy chcą i mogą pomóc, prosimy o dostarczanie darów lub środków finansowych (taka forma pomocy też jest możliwa – może uzbieramy na lodówkę?) do foyer Teatru Nowego lub do sekretariatu na I piętrze (wejście dla administracji), do 15 grudnia 2014 roku. Informacji dotyczących zbiórki udziela sekretarz literacki, Marek Grześkowiak ( m.grzeskowiak@teatrnowy.pl).

A teraz najważniejsze informacje:

KOMU POMAGAMY?

Pan Stefan (63 lata) i pani Wiesława (60 lat) są starszym, kochającym się małżeństwem. Para żyje bardzo skromnie. Pan Stefan parę lat temu przeszedł transplantację serca. Od tego czasu sytuacja materialna małżeństwa uległa znacznemu pogorszeniu. Co więcej, mimo wielu trudności, jakie napotykają w swoim życiu, starsi państwo zajmują się również niepełnosprawnym bratem pani Wiesławy.

Mimo ogromnej chęci, Pan Stefan nie jest zdolny podjąć pracy. Jednak mężczyzna stara się ze wszystkich sił pomagać żonie w codziennych obowiązkach. Jest wdzięczny za drugie życie, jakie dostał od losu.

CO ZBIERAMY?

· ŻYWNOŚĆ TRWAŁA: herbata, kawa, ryż, kasza, makaron, mąka, cukier, olej, dżemy, konserwy mięsne, konserwy rybne, warzywa w puszkach

· ŚRODKI CZYSTOŚCI: proszek do prania, płyny czyszczące, płyn do mycia naczyń, szampon, mydło/żel myjący

· OBUWIE: damskie kozaki (rozmiar 38, czarne, krótsze) i męskie półbuty przejściowe (rozmiar 41, czarne)

· WYPOSAŻENIE MIESZKANIA: pościel, ręczniki

· BRAKUJĄCE SPRZĘTY GOSPODARSTWA DOMOWEGO: lodówka i zlewozmywak (szerokość do 50 cm) – małżeństwo ma starą lodówkę, która się niedawno popsuła

· SZCZEGÓLNE UPOMINKI: gadżet związany z wędkarstwem dla pana Stefana i kolczyki dla pani Wiesławy