Wiadomości

Duet nagród

Duet nagród

Za scenariusz “wpisujący perspektywę osobistą w doświadczenie zbiorowości”. Za „wyjątkową wrażliwość w formie i treści”. OBWÓD GŁOWY Zbigniewa Brzozy i Wojtka Zrałka-Kossakowskiego nagrodzony na 50. Przeglądzie Małych Form Teatralnych „Kontrapunkt” w Szczecinie.

Program konkursowy tegorocznej edycji festiwalu obejmował dziewięć spektakli. O Grand Prix konkursu, przyznawane przez publiczność, walczyły spektakle teatrów polskich, a także z Niemiec i Belgii.

Ufundowaną ze środków ministra kultury i dziedzictwa narodowego nagrodę główną dla najlepszego spektaklu jury przyznało spektaklowi MYSTERY MAGNET w reż. Miet Warlop z Teatru Campo w Belgii.

Nagrodę Magnolii przyznawaną przez miasto Szczecin otrzymał spektakl KONCERT ŻYCZEŃ w reż. Yany Ross z Teatru Łaźnia Nowa w Krakowie i TR Warszawa.

Nagrodę im. Zygmunta Duczyńskiego dla Indywidualności Artystycznej Festiwalu otrzymali Zbigniew Brzoza i Wojtek Zrałek-Kossakowski za scenariusz przedstawienia OBWÓD GŁOWY w reż. Zbigniewa Brzozy z Teatru Nowego im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu. Spektakl ten nagrodzili także dziennikarze.

Z kolei twórcom i aktorom spektaklu DISTANT VOICES przyznano Nagrodę Promocyjną im. Kazimierza Krzanowskiego „za dzieło, które pobudza do myślenia i uruchamia wyobraźnię, pozwalając każdemu odnajdować jego własny sens”.

Jurorzy przyznali też dwa wyróżnienia. Otrzymała je Barbara Wysocka za twórczą osobowość w spektaklu SZAPOCZNIKOW. STAN NIEWAŻKOŚCI/ NO GRAVITY Teatru Centrala i Patrycja Dołowy za odwagę badania pamięci w spektaklu THE HIDEOUT/KRYJÓWKA.