Wiadomości

Teatr Nowy nauczycielom

Teatr Nowy nauczycielom

Z okazji przypadającego 14 października Dnia Edukacji Narodowej Teatr Nowy w Poznaniu śpieszy z życzeniami dla wszystkich nauczycieli.

„Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania, działania!”
Beverly Conklin

Od wielu lat Teatr Nowy w Poznaniu ma zaszczyt nie tylko gościć pracowników oświaty na swoich widowniach, lecz również współpracować z Nauczycielami, Wychowawcami oraz Pedagogami, którzy opiekują się teatralnymi klasami patronackimi – m.in. w XX Liceum Ogólnokształcącym w Poznaniu, poznańskim Zespole Szkół Pijarów, Gimnazjum im. I.J. Paderewskiego w Skórzewie oraz Szkole Podstawowej w Lusowie – oraz intensywnie ulepszają swój warsztat pracy podczas zajęć teatralnych realizowanych w ramach współpracy z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu. Nauczycielami bywają wreszcie sami aktorzy, poświęcający swój czas kształtowaniu wrażliwości i wyobraźni swoich uczniów.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej dziękujemy za Państwa zaangażowanie we współtworzenie teatralnego świata, za obecność – na widowni, wycieczkach, warsztatach i pokazach, a także – za wspaniałą, pełną entuzjazmu i pasji współpracę oraz wymianę doświadczeń.

Życzymy Państwu niesłabnącej satysfakcji z efektów działalności wychowawczej, niekończącej się radości z pracy nad kształtowaniem umysłów, charakterów i wyobraźni kolejnych pokoleń uczniów oraz wielu niezapomnianych chwil relaksu i odpoczynku podczas spektakli w Teatrze Nowym.