Wiadomości

Do czterdziestu razy sztuka

Do czterdziestu razy sztuka

Znane i doceniane spektakle oraz jedna z najbardziej oczekiwanych premier sezonu w reżyserii Agaty Dudy-Gracz. Jest – szybko licząc – co najmniej czterdzieści powodów, aby w marcu zajrzeć do Teatru Nowego w Poznaniu.

Rozpoczniemy od opowieści o ludziach zbyt wrażliwych, by spełniać marzenia (NA OBRAZ I PODOBIEŃSTWO SWOJE). Przypomnimy, jak smaczne jest czeskie poczucie humoru, sowicie podlane muzyką i przyprawione wytrawnym aktorstwem (OBSŁUGIWAŁEM ANGIELSKIEGO KRÓLA). Poszukamy sprawiedliwości (DWUNASTU GNIEWNYCH LUDZI) i wolności (PORNO). Sprawdzimy, “co by było gdyby” (HISTORIA PEWNEGO ZAMACHU), ponownie przekonamy Was, że przeszłość bardzo nie lubi, gdy próbuje się ją zbagatelizować (VERSUS) i posłuchamy prawdziwych opowieści małych-wielkich mieszkańców Poznania (GRACZE). Czeka na Was również wizyta w DOMU LALKI i konfrontacja ze zbudowaną na sprzecznościach biografią (MOSDORF. REKONSTRUKCJA). Będą również goście specjalni cyklu CZYTNIK: Robert Rient i Weronika Murek.

Po raz czwarty damy Wam możliwość spełnienia dobrego uczynku. Wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu, zapraszamy na kolejny KRWAWY PONIEDZIAŁEK (13 marca, od 12.00 do 17.00).

Ostatnia dekada marca należeć będzie do Agaty Dudy-Gracz i jej premierowego spektaklu na Dużej Scenie. BĘDZIE PANI ZADOWOLONA, CZYLI RZECZ O OSTATNIM WESELU WE WSI KAMYK w repertuarze Teatru Nowego już od 25 marca.

Szczegółowe informacje na temat wszystkich wydarzeń znajdziecie w repertuarze.