Wiadomości

ZA PÓŁ CENY I ZA GROSZE

ZA PÓŁ CENY I ZA GROSZE

Końcówka kwietnia i pierwsza połowa maja w Teatrze Nowym to czas – bezkrwawego rzecz jasna – polowania na tańsze bilety! W ramach inicjatywy POZNAŃ ZA PÓŁ CENY zaprezentujemy Widzom 8 spektakli, a już 13 maja – w ramach obchodów DNIA TEATRU PUBLICZNEGO – czeka na Was akcja BILET DO TEATRU ZA 500 GROSZY.

POZNAŃ ZA PÓŁ CENY

Już po raz dziesiąty będzie można skorzystać z atrakcji Poznania i okolic z rabatem. Większość wydarzeń w ramach jubileuszowej odsłony inicjatywy POZNAŃ ZA PÓŁ CENY odbędzie się w weekend 29 i 30 kwietnia. Program pozwala na zaplanowanie całego pobytu: od noclegów, przez ofertę kulinarną aż po rozmaite atrakcje. W Teatrze Nowym w Poznaniu POZNAŃ ZA PÓŁ CENY potrwa do 3 maja.

Repertuar inicjatywy POZNAŃ ZA PÓŁ CENY:

BĘDZIE PANI ZADOWOLONA, CZYLI RZECZ O OSTATNIM WESELU WE WSI KAMYK
Pule biletów w cenie specjalnej: 30 PLN
29 kwietnia | 19.00 (brak biletów – stan na 24 kwietnia)
30 kwietnia | 19.00 (brak biletów – stan na 24 kwietnia)
2 maja | 18.00
3 maja | 18.00

NA OBRAZ I PODOBIEŃSTWO SWOJE
Pule biletów w cenie specjalnej: 25 PLN
29 kwietnia | 19.30
30 kwietnia | 19.30

DWIE DROGI, CZYLI JESZCZE WIĘCEJ BALLAD I ROMANSÓW ROSYJSKICH
Pule biletów w cenie specjalnej: 25 PLN
2 maja | 19.30
3 maja | 19.30

Bilety w ramach inicjatywy POZNAŃ ZA PÓŁ CENY dostępne tylko w kasie Teatru Nowego w Poznaniu, ul. Dąbrowskiego 5 (można je rezerwować: telefonicznie, osobiście, mailowo).

BILET DO TEATRU ZA 500 GROSZY

W tym roku DZIEŃ TEATRU PUBLICZNEGO obchodzony będzie już po raz trzeci. Pomysł tego święta zrodził się w 2015 roku, kiedy teatr publiczny w Polsce – a więc teatr dostępny i mówiący w imieniu każdego – obchodził 250-lecie swojego istnienia. Majowa akcja biletu za grosze, w którą zaangażowało się 100 teatrów publicznych w całej Polski była jednym z najważniejszych wydarzeń obchodów i cieszyła się wielkim powodzeniem. Na widowniach zasiadło blisko 50 tysięcy widzów – także, a może przede wszystkim, tych, którzy do teatru zaglądają rzadko lub wcale. Ten entuzjazm udało się utrzymać w kolejnym roku i – o czym jesteśmy przekonani – uda się to także za kilka tygodni.

W 2017 roku w akcji BILET DO TEATRU ZA 500 GROSZY z okazji DNIA TEATRU PUBLICZNEGO weźmie udział 97 teatrów z 38 polskich miast. W Teatrze Nowym w Poznaniu sprzedaż BILETÓW DO TEATRU ZA 500 GROSZY rozpocznie i zakończy się 13 maja. W ramach akcji pokażemy spektakl MOSDORF. REKONSTRUKCJA (14 maja | 20.30 | Scena Nowa). Jedna osoba może kupić maksymalnie 2 bilety – tylko w kasie Teatru Nowego w Poznaniu, ul. Dąbrowskiego 5 (brak możliwości rezerwacji).

Szczegółowe informacje na temat wszystkich granych w ramach akcji spektakli dostępny jest na stronie-kalendarzu www.dzienteatrupublicznego.pl oraz na stronie Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego.

DZIEŃ TEATRU PUBLICZNEGO oraz towarzysząca mu akcja BILET DO TEATRU ZA 500 GROSZY, finansowana jest z środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowana przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

ministerstwo
it