Wiadomości

DZIEŃ TEATRU PUBLICZNEGO

DZIEŃ TEATRU PUBLICZNEGO

Trwają obchody DNIA TEATRU PUBLICZNEGO.

W tym roku DZIEŃ TEATRU PUBLICZNEGO obchodzony będzie już po raz trzeci. Pomysł tego święta zrodził się w 2015 roku, kiedy teatr publiczny w Polsce – a więc teatr dostępny i mówiący w imieniu każdego – obchodził 250-lecie swojego istnienia. Majowa akcja biletu za grosze, w którą zaangażowało się 100 teatrów publicznych w całej Polski była jednym z najważniejszych wydarzeń obchodów i cieszyła się wielkim powodzeniem. Na widowniach zasiadło blisko 50 tysięcy widzów – także, a może przede wszystkim, tych, którzy do teatru zaglądają rzadko lub wcale. Ten entuzjazm udało się utrzymać w kolejnym roku i – o czym jesteśmy przekonani – uda się to także za kilka tygodni.

W 2017 roku w akcji BILET DO TEATRU ZA 500 GROSZY z okazji DNIA TEATRU PUBLICZNEGO weźmie udział 97 teatrów z 38 polskich miast. W Teatrze Nowym w Poznaniu sprzedaż BILETÓW DO TEATRU ZA 500 GROSZY rozpoczęła się i zakończyła się 13 maja. W ramach akcji pokazaliśmy spektakl MOSDORF. REKONSTRUKCJA (14 maja | 20.30 | Scena Nowa).

Szczegółowe informacje na temat wszystkich granych w ramach akcji spektakli dostępne są na stronie-kalendarzu www.dzienteatrupublicznego.pl oraz na stronie Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego.

Uwaga, niespodzianka: z okazji DNIA TEATRU PUBLICZNEGO wszyscy, którym nie udało się „upolować” BILETU DO TEATRU ZA 500 GROSZY mogą kupić bilet na spektakle Teatru Nowego grane do 1 lipca (bez przedstawień specjalnych, gościnnych, premierowych) za 25 PLN (pula biletów promocyjnych na spektakl BĘDZIE PANI ZADOWOLONA, CZYLI RZECZ O OSTATNIM WESELU WE WSI KAMYK ograniczona).

DZIEŃ TEATRU PUBLICZNEGO oraz towarzysząca mu akcja BILET DO TEATRU ZA 500 GROSZY, finansowana jest z środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowana przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

ministerstwo
it