Wiadomości

Wesele we wsi Kamyk nominowane

Wesele we wsi Kamyk nominowane

Co było najważniejszym wydarzeniem kulturalnym minionego sezonu? Kto zostanie człowiekiem kultury? Redakcja poznańskiego IKS-a i portal Kulturapoznan.pl zachęcają do udziału w plebiscycie, którego wyniki odpowiedzą na te pytania. Wśród nominowanych wydarzeń jest spektakl Teatru Nowego w Poznaniu.

Plebiscyt odbywa się już po raz piąty. Jego celem jest podsumowanie tego, co wydarzyło się w poznańskiej kulturze w ciągu ostatnich 12 miesięcy – od września 2016 do sierpnia 2017. W gronie finalistów głosowania znalazł się spektakl Teatru Nowego pt. BĘDZIE PANI ZADOWOLONA, CZYLI RZECZ O OSTATNIM WESELU WE WSI KAMYK w reżyserii Agaty Dudy-Gracz. W uzasadnieniu nominacji czytamy: “za spektakl ‘totalny’, dopracowany w każdym wymiarze – aktorskim, scenograficznym, muzycznym… Za niezwykłą plastyczność języka i obrazu i galerię „twarzy”, w których można się przejrzeć niczym w krzywym lustrze. Za sugestywną i hipnotyzującą wizję rodzenia się zła, które kryje się w każdym z nas”.

O wynikach – jak zawsze – zdecydują Czytelnicy IKS-a i portalu Kulturapoznan.pl. Głosowanie trwa do 30 września. Ankietę to głosowania znajdziesz TUTAJ

Fot. Greg Noo-Wak