Wiadomości

GOŚCIE, GOŚCIE!

GOŚCIE, GOŚCIE!

W październiku będziemy dumni częściej. Powód? Ważni goście na scenach Teatru Nowego w Poznaniu.

Zaczniemy od wizyty tradycyjnej, czyli koncertu laureatów konkursu wokalnego PAMIĘTAJMY O OSIECKIEJ (6 października). Kulminacja odwiedzin nastąpi w ostatniej dekadzie października. Z wielką radością gościć będziemy II Festiwal Słuchowisk (20 października), krakowski spektakl DO DNA (26, 27 października) oraz zespół DE MONO (28 października), który świętować będzie – akustycznie – swój jubileusz.

PAMIĘTAJMY O OSIECKIEJ

Nie jest łatwo pamiętać o duchach w natłoku codziennych spraw, kłopotów oraz wyzwań. A jednak – finaliści 20. Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” radzą sobie z tym zadaniem wyśmienicie, rok w rok udowadniając, że duch Agnieszki Osieckiej, zaklęty w tysiącach napisanych przez nią piosenek, jest im szczególnie bliski. Co wyniknie z tych zaświatowo-muzycznych konszachtów pod wodzą Jerzego Satanowskiego?
Więcej o wydarzeniu

SARNA

Simona Kossak – postać nietuzinkowa, wyrazista, walcząca o głos tych, którzy w ludzkim świecie zostali tego głosu pozbawieni. Jako członkini ważnego dla kultury polskiej i europejskiej rodu Kossaków postanowiła znane sobie wartości przeszczepić na zupełnie odmienny grunt. Swoimi bliskimi uczyniła dzikie zwierzęta, zwłaszcza ukochane sarny, którym poświęciła swoje życie.
Czy jednak człowiek i przyroda mogą wejść ze sobą w konstruktywny dialog? I czy zechcą siebie wysłuchać?
Więcej o wydarzeniu

DO DNA

“Nadając naszemu spektaklowi tytuł DO DNA, określiliśmy przestrzeń odnajdywania brzmień i rytmów, ku którym zmierzamy. Wydobywamy je z polskich pieśni ludowych, pieśni pierwotnych. U ich podstawy są zróżnicowane fonemy archaicznych głosek, pradawne tony i melodie. Tworzą one muzykę emocji wyrażanych w sytuacjach granicznych: śmierci, narodzin, zaślubin i rozstań, a także w stanach erotycznego pożądania i lęku przed wojną i zagładą. Brzmienia graniczne przenikają przez wszystkie żywioły: wodę, ogień, powietrze i ziemię”. (Włodzimierz Szturc)
Więcej o spektaklu

DE MONO AKUSTYCZNIE

Podobno – jeśli dostatecznie długo będą się Państwo wpatrywać w jesienne niebo – powinny się na nim w końcu ukazać… statki. Jeżeli jednak nie mają Państwo czasu na takie zabawy, proponujemy znacznie przyjemniejsze rozwiązanie: wyjątkowy koncert DE MONO AKUSTYCZNIE, podczas którego z Dużej Sceny Teatru Nowego wybrzmią nie tylko STATKI NA NIEBIE, ale i wiele innych hitów zespołu. A wszystko to w ramach wielkiej trasy koncertowej z okazji jubileuszu 30-lecia istnienia. Zapraszamy!
Więcej o koncercie