Wiadomości

CZTERNAŚCIE MGNIEŃ KALINY

CZTERNAŚCIE MGNIEŃ KALINY

Okrągła, błyszcząca, ma 120 mm średnicy. Płyta. Nie byle jaka, bo zawiera czternaście utworów pochodzących ze zrealizowanego na deskach Teatru Nowego monodramu muzycznego Anny Mierzwy pt. KALINA®.

„Kalina – kolorowy ptak czasów PRL. Jej niezwykły głos i charyzma uwodził rzesze Polaków. Sama artystka za życia nie nagrała własnej płyty. Pozostały materiały archiwalne, które do dziś poruszają i ukazują ogrom jej talentu. Dla mnie stała się inspiracją do opowiedzenia historii tragikomicznej, historii kobiety, artystki, człowieka wyprzedzającego swoje czasy. Utwory, które znajdują się na tej płycie pochodzą ze spektaklu KALINA® w reżyserii Agaty Biziuk, będącego rezultatem mojej wieloletniej fascynacji Jesienną Dziewczyną. Fragmenty tekstów autorstwa Magdaleny Zaniewskiej znajdujące się na płycie pochodzą właśnie z tego spektaklu. Mam nadzieję, że wybrane przeze mnie z repertuaru Kaliny utwory w aranżacjach Krzysztofa „Wiki” Nowikowa – te najpiękniejsze, te mniej znane i te konieczne do opowiedzenia historii artystki – choć trochę oddadzą hołd tej niezwykłej kobiecie”. (Anna Mierzwa)

***

Wystarczy 30 PLN, aby mieć swój własny egzemplarz tej wyjątkowej płyty, która dostępna jest w kasie Teatru Nowego w Poznaniu, przy ulicy Dąbrowskiego 5.

Płyta współfinansowana z budżetu Miasta Poznania w ramach małego grantu #poznańwspiera.