Wiadomości

POWROTY I WYZWANIA

POWROTY I WYZWANIA

Czego można spodziewać się po nas w nowym sezonie? Nie zawiedziemy!

Co wiemy na pewno: Mikołaj Grabowski, Agata Duda-Gracz, Radosław Rychcik, Michał Siegoczyński powrócą na Dąbrowskiego 5 z nowymi spektaklami! A do tego: jubileusz 95-lecia Teatru Nowego i nowość – final Festiwalu PAMIĘTAJMY O OSIECKIEJ.

„Od nowego roku próby do HAMLETA zacznie Agata Duda-Gracz. Najprawdopodobniej będziemy mieć wiosną w Poznaniu niezwykłą konfrontację interpretacji HAMLETA: Mai Kleczewskiej w Teatrze Polskim i Agaty Dudy-Gracz w Teatrze Nowym. Widzowie już powinni zacierać ręce. Później na Dużej Scenie premierę przygotuje Radosław Rychcik. Po nim pracę rozpocznie Michał Siegoczyński – widzowie będą mogli zobaczyć jego interpretację MISTRZA I MAŁGORZATY Bułhakowa. To są plany związane z Dużą Sceną, ale do końca 2019 roku będą jeszcze prawdopodobnie dwie niespodzianki na Scenie Nowej – trwają rozmowy z reżyserami. (…)

Uważam, że warto zapewniać powroty ludzi, którzy znakomicie odnaleźli się w pracy z zespołem i zdobyli uznanie poznańskiej publiczności”. (Piotr Kruszczyński, dyrektor Teatru Nowego w Poznaniu)

Więcej informacji o planach Teatru Nowego na sezon artystyczny 2018/2019 znajdziesz w rozmowie Piotra Kruszczyńskiego z Agatą Barełkowską.