Wiadomości

NIECH ŻYJE OSIECKA!

NIECH ŻYJE OSIECKA!

Ogólnopolski festiwal oraz konkurs wokalny na interpretację piosenki Agnieszki Osieckiej – trwający nieprzerwanie od 1997 roku – to bez wątpienia jedno z najciekawszych i najgłośniejszych wydarzeń artystycznych w Polsce.

Z pewnością największa w tym zasługa nieśmiertelnej urody tekstów autorstwa prawdziwej mistrzyni gatunku – urody, która uwodzi kolejnych artystów, skłaniając ich rok w rok do podejmowania poszukiwań nowych ścieżek muzycznych i interpretacyjnych. Nie mniejsze znaczenie mają same efekty tych poszukiwań, czyli dokonania laureatów minionych edycji konkursu PAMIĘTAJMY O OSIECKIEJ, zarówno tych powracających do brzmień klasycznych, jak i wykonawców awangardowych. Formuła festiwalu otwarta jest bowiem na różnorodne gatunki i formy ekspresji muzycznej.

Dzięki takiemu właśnie podejściu PAMIĘTAJMY O OSIECKIEJ gości od lat w największych salach teatralnych i koncertowych (od Sopotu, przez Poznań, aż po Warszawę), pozostając prawdziwym świętem dla miłośników muzyki oraz niebanalnych i świeżych wykonań ponadczasowych tekstów, a także – kreując nowe, ciekawe zjawiska na polskiej scenie muzycznej – jak np. Marcin Januszkiewicz i jego fenomenalny album poświęcony właśnie twórczości Agnieszki Osieckiej. Trudno się zresztą dziwić – przez 20 lat konkurs przyciągał setki młodych, utalentowanych i wrażliwych na słowo ludzi, którzy – często właśnie po chrzcie bojowym podczas kolejnych etapów rywalizacji – decydowali się, by związać swoją karierę z estradą.

Od 2018 roku Festiwal i Konkurs PAMIĘTAJMY O OSIECKIEJ współorganizują Teatr Nowy w Poznaniu i Fundacja OKULARNICY. Szczegóły na temat planowanych wydarzeń dostępne są TUTAJ.

Warto też pamiętać o sprawdzonych partnerach całego wydarzenia: Muzeum Powstania Warszawskiego, Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie i Teatrze Atelier. To dzięki tym instytucjom teksty Agnieszki Osieckiej i muzyka, która do nich powstała, mają szansę wybrzmiewać rok w rok z pełną mocą.