Wiadomości

JESTEŚMY OTWARCI!

JESTEŚMY OTWARCI!

15 września – tę datę każdy miłośnik teatru powinien wpisać w swój kalendarz i podkreślić ulubionym kolorem. Właśnie tego dnia odbędzie się bowiem kolejna edycja dnia otwartego Teatru Nowego – a w jej ramach jak zwykle moc atrakcji. Z przyjemnością ogłaszamy wszem i wobec: JESTEŚMY OTWARCI! I zapraszamy serdecznie wszystkich, którzy chcieliby sprawdzić osobiście, co dzieje się za kulisami, w jakim rytmie toczy się teatralne życie i co oznacza towarzyszące nam w tym roku hasło #4doSETKI…

Dla gości, którzy odwiedzą Teatr Nowy 15 września w godzinach od 10.00 do 18.00 – prócz bogatej oferty zajęć – przygotowaliśmy też dodatkowe niespodzianki w postaci bonów zniżkowych na wrześniowe spektakle. Będą też Państwo mieli możliwość zakupu biletów na Festiwal PAMIĘTAJMY O OSIECKIEJ razem z atrakcyjnymi dodatkami!

Uwaga! Na wszystkie wydarzenia oprócz teatralnej przymierzalni kostiumów, obowiązują zapisy – wystarczy zgłosić się mailowo: dniotwarte@teatrnowy.pl lub telefonicznie: 695 652 385 (w godz. 9.30-16.30).

JESTEŚMY OTWARCI! – PLAN WYDARZEŃ:


TEATRALNA PRZYMIERZALNIA | 10.00-16.00 | FOYER DUŻEJ SCENY
(wejście od ul. J.H. Dąbrowskiego 5)


Raz w roku stare teatralne kostiumy uciekają na kilka godzin z magazynu. Raz w roku gromadzą się w foyer Dużej Sceny i z radością czekają, kto też tym razem zechce je przymierzyć… Raz w roku – czyli już 15 września! Wszystkich chętnych do zwariowanych przymierzanek zapraszamy w godzinach 10.00-16.00! Bez zapisów i bez ograniczeń!
W teatralnym foyer na widzów i sympatyków Teatru Nowego czekać też będą wygodne fotele oraz kącik dla najmłodszych, a w nim – teatralne malowanki, pogadanki i przebieranki… Spragnionych wrażeń kulinarnych zapraszamy też do odwiedzenia teatralnego bufetu!


WYCIECZKA TROPEM TEATRALNYCH ZAGADEK | 10.00 | FOYER DUŻEJ SCENY
(wejście od ul. J.H. Dąbrowskiego 5)


Jak co roku zapraszamy Państwa na spacer po tych zakamarkach Teatru Nowego, które zazwyczaj nie są dostępne dla widzów: za kulisy, do garderób, pracowni i innych teatralnych kątów… Tym razem będziemy się jednak poruszać tropem kilku teatralnych zagadek, by odkryć wielką zagadkę zaczynającego się właśnie sezonu…
Czas trwania wycieczki – ok. 60 minut.


SCOTTIE GO! | ZAJĘCIA Z GRĄ INTERAKTYWNĄ | GODZ. 11.00 | STARA SALA PRÓB
(wejście od ul. J.H. Dąbrowskiego 5)


Teatr to nie tylko kostiumy i przedstawienia. To także – coraz częściej – konieczność mierzenia się z nowymi technologiami w służbie sztuki. Dlatego zapraszamy na warsztaty z grą interaktywną SCOTTIE GO! uczącą dzieci programowania, które poprowadzą edukatorzy z poznańskiej firmy BeCREO Technologies.
SCOTTIE GO! to gra edukacyjna dla dzieci potrafiących czytać – połączenie kartonowych klocków, za pomocą których gracze piszą programy, oraz aplikacji, która pozwala zeskanować te programy i przekształcić je w ruch i zachowanie głównego bohatera – Scottiego – oraz innych postaci. A reszta? Reszta to już świetna zabawa!
Sugerowany wiek uczestników – 6-9 lat.
Czas trwania warsztatów – ok. 60 minut.


WARSZTATY Z POZNAŃSKĄ ORKIESTRĄ IMPROWIZOWANĄ | 12.00 | NOWA SALA PRÓB
(wejście od Zaułka K. Feldman)


Kto powiedział, że muzykę mogą tworzyć tylko profesjonaliści? Uczestnicy warsztatów z Poznańską Orkiestrą Improwizowaną przekonają się, że każdy może włączyć się w tworzenie dzieła – wystarczy umieć słuchać – innych i siebie. A reszta? Reszta jest… improwizacją! Zapraszamy Państwa do włączenia się w nią, niezależnie od wieku i umiejętności!


KĄCIK CHARAKTERYZACJI | 11.00-15.00 | FOYER DUŻEJ SCENY
(wejście od ul. J.H. Dąbrowskiego 5)


Czym byłyby dni otwarte bez pokazu czarów i magii? Wszystkich, którzy chcieliby doświadczyć cudów teatralnej metamorfozy, zapraszamy na tradycyjne spotkanie z charakteryzatorką i pokaz jej niemal nieograniczonych możliwości. Dla najodważniejszych – szansa poddania się oszołamiającej charakteryzacji!


WARSZTATY AKTORSKIE Z ANNĄ LANGNER | 15.30 oraz 17.00 | TRZECIA SCENA
(wejście od Zaułka K. Feldman)


„Kim chcesz zostać, jak dorośniesz?” – jeśli na to pytanie kiedykolwiek odpowiedzieli Państwo, wskazując zawód aktora, lub jeśli takie marzenia mają Państwa pociechy, to już 15 września nadarzy się znakomita okazja, by przekonać się, z czym na scenie musi mierzyć się artysta. Zapraszamy na warsztaty aktorskie z Anną Langner, aktorką Teatru Nowego – będą Państwo mogli osobiście przekonać się o wszystkim osobiście…

15.30 – zajęcia dla dzieci od 5 roku życia oraz młodzieży

17.00 – zajęcia dla dorosłych
Czas trwania warsztatów – ok. 75 minut.

* * *


Teatr Nowy zastrzega sobie możliwość korekty miejsc i godzin zajęć. O wszelkich zmianach będziemy Państwa informować na bieżąco.