Wiadomości

NAGRODY DLA „KRZYCZ. BYLE CISZEJ”

Twórcy KRZYCZ. BYLE CISZEJ, spektaklu Teatru Nowego w Poznaniu, znaleźli się w gronie laureatów 27. edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Do finału Konkursu zakwalifikowano dwanaście spektakli. Jury przyznało dziesięć nagród głównych i dwa wyróżnienia. W tym roku najważniejszą nagrodę zdobył Maciej Gorczyński za adaptację tekstu i reżyserię spektaklu INNI LUDZIE z Teatru Barakah w Krakowie. Jedną z czterech indywidualnych nagród aktorskich otrzymał Ildefons Stachowiak, aktor Teatru Nowego w Poznaniu za rolę Redaktora z Warszawy w spektaklu KRZYCZ. BYLE CISZEJ. Jury przyznało także nagrodę specjalną „za oryginalne opowiedzenie lokalnej historii w uniwersalnym kontekście” dla Marcina Kąckiego i Anety Groszyńskiej w spektaklu KRZYCZ. BYLE CISZEJ.

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego.

Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Więcej informacji na temat 27. edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej znajdziesz TUTAJ.