Wiadomości

MARZEC PEŁEN ATRAKCJI

MARZEC PEŁEN ATRAKCJI

Z przyjemnością informujemy, że ruszyła sprzedaż biletów na marcowe spektakle i że na ten pierwszy wiosenny miesiąc przygotowaliśmy dla Państwa sporo atrakcji.

Najważniejsza z nich to, rzecz jasna, premiera: już 25 marca, nieco wyprzedzając świętowanie Międzynarodowego Dnia Teatru, zaprosimy Państwa na premierę WOYZECKA Georga Büchnera w reżyserii Zdenki Pszczołowskiej. Punkt wyjścia sztuki stanowi wydarzenie o kryminalnym charakterze: „W małym miasteczku dochodzi do tajemniczego morderstwa ze szczególnym okrucieństwem. Pozorny spokój panujący w miejscowości znika, kiedy znaleziony zostaje trup Marii, matki dwuletniego dziecka. Główne podejrzenia padają na Woyzecka, partnera zabitej kobiety. Sprawa okazuje się jednak nieoczywista…”. Rozwiązanie tej zagadki będzie na Państwa czekać na Dużej Scenie Teatru Nowego.

Istotny komunikat dla wielbicieli klasyki: w marcu będą Państwo mieć ostatnią szansę na obejrzenie DZIADÓW Adama Mickiewicza w reżyserii Radka Rychcika – po wielu latach udanych spotkań nadchodzi moment pożegnania z tym tytułem. Przy okazji polecamy Państwa uwadze spektakl 11 marca – zagramy go o nietypowej jak na nasz repertuar godzinie (22.00) i towarzyszyć będą mu dodatkowe atrakcje, a rąbka tajemnicy uchylimy już niebawem.

Mamy też znakomitą wiadomość dla wielbicieli muzycznych propozycji Teatru Nowego – w marcu na Scenę Nową wracają dwie wypełnione po brzegi piosenkami produkcje poświęcone wielkim damom polskiej piosenki: KALINA® oraz OSIECKA. BYLE NIE O MIŁOŚCI. Anna Mierzwa i Julia Rybakowska z pewnością wyśpiewają Państwu wszystkie sekrety swoich ulubienic…

Wśród marcowych propozycji nie zabraknie też pokazów gościnnych – tym razem będzie to wyreżyserowany przez Dorotę Abbę i Piotra Dąbrowskiego, zbierający znakomite recenzje spektakl TUTAJ, CZYLI GDZIE? RZECZ O (NIE)PAMIĘCI na podstawie tekstu Mikołaja Grynberga.

A że lubimy Państwa zachęcać nie tylko do aktywności kulturalnych, lecz również tych związanych z szeroko rozumianym pomaganiem, przypominamy, że w marcu w foyer Dużej Sceny odbędzie się kolejna odsłona KRWAWEGO PONIEDZIAŁKU, czyli akcji krwiodawczej, którą Teatr współorganizuje z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu. Zachęcamy do udziału – na donatorów czeka nie tylko świetna atmosfera, ale też moc sympatycznych niespodzianek!