Wiadomości

URODZINOWY WRZESIEŃ JUŻ W SPRZEDAŻY

URODZINOWY WRZESIEŃ JUŻ W SPRZEDAŻY

Nie dajcie się zwieść pozorom – schyłek sezonu 2022/2023 nie oznacza bynajmniej, że Teatr Nowy zapada w sen. No, chyba że to SEN NOCY LETNIEJ, którego przedpremierowymi pokazami zakończymy pracę i na który oficjalnie zaprosimy Państwa już we wrześniu – w setną rocznicę pierwszego spektaklu zagranego przy Dąbrowskiego 5. Finalne odliczanie do tego jubileuszu rozpoczyna się właśnie teraz – ruszyła bowiem sprzedaż biletów na ten i pozostałe wrześniowe spektakle. Rozpędźmy się więc razem do setki – już teraz!

Sezon zaczniemy – a jakże! – od urodzin. Od 1 do 3 września świętować będzie je Adam Kusz z rodziną, która z tej okazji zjedzie się z całej Polski (i nie tylko) do pewnego starego domu. I jak to podczas rodzinnych zjazdów bywa, na jaw zaczną stopniowo wychodzić rozmaite familijne sekrety… Odwiedźcie z nami ALTE HAJM/STARY DOM, by poznać je wszystkie.

Motyw urodzin – i morderczych wręcz tajemnic – pojawi się też na Dużej Scenie tydzień później, gdy zawładnie nią jedna z naszych nowości: WOYZECK. Brawurowy, utrzymany w konwencji gry spektakl Zdenki Pszczołowskiej będą Państwo mogli obejrzeć już 8, 9 i 10 września.

I wreszcie: najważniejsze z wrześniowych urodzin, czyli jubileuszowa premiera najsłynniejszej komedii Shakespeare’a – SNU NOCY LETNIEJ w reżyserii Jana Klaty: widowiska, które na nowo odkryje przed Państwem wszystkie zwodnicze uroki i wszystkie niebezpieczeństwa słynnego ateńskiego lasu… Do wspólnego świętowania zapraszamy już od 15 września – dla stuletniego jubilata Państwa obecność na widowni będzie najmilszym z prezentów.

A co będzie, gdy już zbudzimy się z jubileuszowego snu? Druga połowa września bynajmniej nie oznacza zwolnienia tempa. Przeciwnie – na dobry początek nowego stulecia zafundujemy Państwu i sobie przegląd pozostałych nowości: zaskakująco aktualnego, jak na tekst napisany przez Ibsena w latach 80. XIX wieku, WROGA LUDU, pobudzające do myślenia i uczące sztuki merytorycznej dyskusji nawet na najtrudniejsze tematy PRAWO WYBORU, wyrwane z okowów listy lektur szkolnych WESELE, czyli premierę, którą rozpoczynaliśmy oficjalne obchody roku jubileuszowego, i JEDNOOKIEGO KRÓLA – udany reżyserski debiut Antoniny Choroszy.

Nie zabraknie też muzycznych akcentów: na Scenie Nowej znów spotkają Państwo nasze bóstwo o wielu obliczach, czyli KALINĘ®, a na Trzeciej Scenie każdy będzie mógł się nausznie, naocznie i na dobre przekonać, że ŚWIAT NIE JEST TAKI ZŁY.

Jeśli zaś obawiają się Państwo, że tylu atrakcji nijak nie da się spamiętać, mamy jeszcze jedną dobrą wiadomość: można się już zaopatrywać w drukowany repertuar na wrzesień – idealną ściągę, która nie pozwoli przegapić żadnej z jesiennych atrakcji w Teatrze Nowym. Polecamy gorąco – i do zobaczenia w nowym sezonie!